Trwałe usuwanie danych z dysku.Problem z programem

Jako że użyłem szukajki a nie znalazłem interesującej mnie odpowiedzi,pytam tutaj:

W PC Formacie 4/2007 pisze tak:Wybranie dysku C:\ unieruchomi komputer!! No w tej sytuacji wypadało by zrobić płytę startową,ale poradnika do tego nigdzie znaleźć nie mogę…a przydałoby mi się wyczyścić jeden cały dysk na którym mam aby 2partycje,zainstalować system od nowa itd.

Jeśli mógłby ktoś opisać której z opcji użyć do nagrania płyty startowej w Programie Paragon Disk Wiper 7.0. Albo czy po rejestracji na stronie producenta za jakiś czas przyjdzie do mnie kwitek do zapłaty za ten program.

Czekam na Odpowiedzi.

Gościu pisz po polsku nie polskiemu bo w końcu nie wiadomo czego chcesz… Jak chcesz wywalić obie partycje (rozumiem ze pierwsza system a druga partycja rozszerzona) to nie potrzebujesz żadnej płyty startowej. Ustaw w BIOSie bootowanie z CD-ROMu i zapakuj do napędu dysk z Windowsem. Z niego możesz równiez podzielić od nowa na partycje a puźniej sformatować…

Pardon,nie zauważyłem że nie napisałem że chodzi mi o program Paragon Disk Wiper 7.0 który wymazuje z dysku wszystkie dane.

A o formata i dzielenie dysku na partycje mi tu nie chodzi.