Trwałe usuwanie wszelkich pozostałości programów i gier


(Damikl1989) #1

W jaki sposób znaleźć wszystkie pliki/foldery/wpisy które utworzył program/gra ? tak by po ich usunięciu żadnym sposobem nie można było stwierdzić, że dany program był instalowany?

Zainteresował mnie ostatnio w tej sprawie program Eraser

tylko jak znaleźć to wszystko co wprowadziła instalacja?


(Morgenowsky) #2

Możesz skorzystać z programu RegCleaner.

Wchodzisz w zakładkę Odinstaluj i szukasz danego programu / gry.

Po odinstalowaniu wchodzisz w zakładkę Programy i wpisujesz słowo kluczowe, np. Gadu-Gadu i usuwasz.

Ponadto

START :arrow: Wyszukaj :arrow: Pliki lub foldery...


(system) #3

Dobrze by było, gdyby to było takie proste. O nieskuteczności tej metody łatwo się przekonać, wystarczy zainstalować jakąkolwiek trialową wersję programu i po zakończeniu okresu próbnego odinstalować w/g tego przepisu i spróbować zainstalować ponownie, a w 100% przywita Cię komunikat, że okres działania wersji próbnej programu zakończył się. A to oznacza, że coś pozostało w systemie. Jedynym rozwiązaniem jest wykonanie migawki systemu przed i po instalacji danego programu (nowe pliki, wpisy do rejestru) i porównanie tych migawek, np. program Reg Organizer daje taką możliwość. Jednak i to nie gwarantuje 100% sukcesu.


(Agatonster) #4

Damian_L

Nie wiem, czy poszukujesz programu płatnego, czy free.

Jeżeli płatny, to polecam świetny Ashampoo Uninstaller Platinum Suite, który dokładnie wycina wszystkie ślady po odinstalowanych programach. Warunek - progsy te muszą być wraz z nim instalowane - instalator tworzy tutaj plik zawierający listę zmian, w której jest zapisany rejestr w momencie przed instalacją. Usuwając porównuje i wycina...

Pozdrawiam


(Damikl1989) #5

interesują mnie darmowe programy

funkcjonalność ciekawa, może jest jakaś darmowa alternatywa?


(Agatonster) #6

W tym segmencie, softu z podobną skutecznością nie dostrzegam.

W przypadku każdego z darmowych, przy usuwaniu pozostaje ręczne usuwanie śladów po odinstalowanych programach, co jak już podkreślił Barnaba jest dość żmudne i nie do końca gwarantuje oczekiwany skutek. Można po odinstalowaniu, usunięciu katalogów, wyczyszczeniu rejestru za pomocą np. jv16 Power Tools ręcznie dłubać w rejestrze, ale to już ryzykowne i nieraz skutki zupełnie inne od oczekiwanych..

Pozdrawiam


(system) #7

Ostatnia darmowa wersja programu Total Uninstall.


(Danielm86) #8

to dobre dla walków

Ja polecam Monitor Instalowania z pakietu Idkurzacz Pro