Trwałość/jakość kart debetowych w mBanku

Hej,

Mam do was takie małe pytanie z zakresu bankowości :smiley:

Otóż czy ktoś się orientuje jak jest wykonana karta debetowa MasterCard w mBanku? Obecnie mam eKonto i standardowo dostaje się niebieskiego delfinka Visa Electron. Karta ta jest tak lipnie zrobiona, że nie wiem do czego ona ma służyć… Po 3 mc (wymieniam kartę przynajmniej kilka razy w roku) jest już całą porysowana, pasek jest zdrapany, i jest pęknięta koło chipa… Poprzednie karty łamały się w wzdłuż… Jest to mege wkur…ce. Na nową kartę trzeba czekać z 3tyg kasa na koncie jest zamrożona i nie ma nawet jak kupić produktów na obiad xD… Dlatego chciałem pozbyć się Visy i płacić MC już kij, że nie jest za free… ale ja jest z jej jakością? Bo jak jest zrobiona jak Electron to nie wiem czy nie będę zmianiać banku na jakiś inny… Wiem, że PKO czy PEKAO ma bardzo dobre karty, są sztywne (jak dowód) trwałe (są pokryte jakimś tworzywem czy czymś) i starcza spokojnie przez 2/3 lata czyli aż do końca terminu. Ale niestety PEKAO ma chore opłaty… mc kradną ok. +/- 30 złoty… a PKO wcale nie jest lepsze. Dlatego chciałbym jakiś darmowy bank… Ale zastanowię się nad tym pózniej jak ktoś odpisze jakie są MasterCard… Czy ktoś może napisać czym się różnią karty VE od MC w mbanku? wiadomo, że mc jest płatana osobiście dostrzegłem tylko tą jedną różnice… a może ich jest więcej?

Mam Mastercard Debit Pay Pass ważną do 2016 w ING, poprzednią miałem ważna przez 5 lat wytrwała bez uszkodzeń i jakiś nadmiernych zarysowań.

ale ja mówię o mBanku… z tego co zauważyłem każdy bank ma innego wykonawce kart i różnią się jakością ale mają jedną funkcje xD płącić za zakupy

A to mnie zaskoczyłeś… będę musiał się przyjrzeć, bo nie zauważyłem nigdy jakichś różnic między kartami, a taki delfinek się już rok trzyma bez problemu o.O

Pytaniem nie jest, czy jest trwała, tylko jak ją użytkujesz i przechowujesz. Ja niedawno dostałem drugą taką (poprzednia straciła ważność) i wygląda równie solidnie co poprzednia.

Karta MasterCard Debit jest darmowa.

Ja mam delfinka i pod koniec terminu wyglądała tragicznie i czasem w sklepie nie działała, ale nigdy nie pękła i nie licząc z 5 wpadek, działała super.

Za kilka dni/tygodni każda karta w mBanku będzie płatna.

Ja przechowuje kartę w portfelu razem z dowodem i z innymi plastkami. Tylko karta wygląda jakby ktoś jej urządził jesień średniowiecza… na dowodzie nie ma praktycznie żadnej rysu, wytarcia nie mówiąc o pęknięciach. Jak mówiłem mam gdzieś wymieniania karty co 3 mc… visa z pko jest bardzo fajnie zrobiona, jest sztywna jak dowód i się nie łamie i trudno ją wygiąć… a ten delfin jest bardzoooo podatny na wszystko… dlatego jak wygląda jakość karty MC?? jest inaczej wykonana? Nie miałem jej w ręku i trudno mi powiedzieć/ocenić…

Nooo mBank dał już komunikat że karta będzie od 1 sierpnia płatna i jakoś nie jestem tym zachwycony… no ale jakoś bank musi na siebie zarabiać…

Z kartami w mBanku jest różnie, moja mama ma delfina 3 lata i wygląda jak nowy - mój to obraz nędzy i rozpaczy a dbamy tak samo i wykonujemy tyle samo transakcji nim.

Zaraz po wprowadzeniu do oferty mBanku MC PP wziąłem go sobie i różnice pomiędzy MC z mBanku a MC od GetinOnline są dość spore, np MC mBanku jest bardzo giętka a od Getinu sztywny, litery w MC mBanku szybko schodzą a w Getin litery od prawie roku są nienaruszone, teraz MC od mBanku zaczął się sypać tj, zaczął się zdzierać pasek podpisu i zaczęła się rozwarstwiać tzn. schodzi z niej folia.

Ogólnie nie jestem zadowolony z jakości kart z mBanku od czasu wprowadzenia kart chipowych, stare karty na podpis bez chipu były o wiele trwalsze (moja wytrzymała równo trzy lata i nawet do dziś leży i wygląda bardzo dobrze)

no kurcze… wiedz nie ma sensu wyrabiać master skoro tak samo jest wykonana… Jeszcze mbank ma wprowadzić opłatę za używanie z karty… może za ta kasę będą nowe karty mocniejsze… BRE/Mbank/Multibank ma chyba tego samego wykonawce kart… czy ktoś wie jak wygląda spawa z kartami w Multibanku?? pewni tak samo są dziadowskie…

Jaki możecie polecić jakiś inne darmowy bank?

Od 3 lat mam kartę z delfinem i żądnych problemów. Czasami nią poniewierałem więc jak nowa nie wygląda, a działa bez zarzutów.

Mam kartę z Izyykonta w mbanku już 4 rok i się trzyma, lekko naziwsko sie starło, to wszystko.

ja też miałem izzy i te karty też mi się łamały… jakość ta sama jak delfinka… Na początku myślałem, że wszystko karty są sztywne i bardzooo się rozczarowałem… Moja rodzina ma konta w różnych bankach w PEKAO i PKO i te katy są zdecydowanie inne od mBankowskiej są bardzo sztywne i trudno je złamać… sam bym tam przeniósł konta, ale niestety są opłaty… a nikt nie lubi być zdzierany z kasy… dlatego wybrałem mbank… choć już ma wprowadzać opłaty za użytkowanie kart… widzę, że zmienia strategię… ciekawe czy nadal będzie się reklamować jako darmowy bank…

Wszystkie MasterCard od mbanku są wykonane jak Visy?

Jedyny mankament jaki zauważyłem to ścieranie się z czasem podpisu, muszę go poprawiać jakieś 2-3 razy podczas życia karty. CO do jakości wykonania dla mnie bez zarzutu.

ale o jakiej karcie piszesz? MC czy V? a jak z giętkością? xD

Dobre są nie wierz w bajki… Ja użytkuje rok zero problemu, brat użytkuje już kilkanaście lat też zero problemu.

EOT Jedyny przypadek to pękła karta millenium w zimę jak nią szyby skrobał (brat) :lol:

Postaraj się o America Express Centurion, gwarantuję CI że ta na pewno nie pęknie, ale nie wiem czy spełniasz warunki na tę kartę.

Ve

Karty jak i sam bank są szare i do d…y

American pffff…

Można wyrobić w PL, BRE Bank wyrabia, tutaj coś więcej o karcie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/American_Express_Centurion

o czym Ty człowieku mówisz? co ja jestem arabski szejk?