Tryb awaryjny i Normalny nie startuje

Witam.

MAm na kompie Windows XP i gdy włączam kompa to pyta się czy wybrać tryb awaryjny czy normalny. Jak wybiore normalny albo awaryjny to system nie włącza się tylko w górnym lewym rogu miga znak " _" Chciałem odpalić instalator Windowsa i spróbować naprawić system ale pokazuje się tylko pierwszy ekran instalatora gdy szuka sterowników z płyty i później pokazuje się znowu ciemny ekran ze znakiem " _"

Co może powodować, że system nie włącza się nawet na trybie awaryjnym no i instalator też wisi.

Masz jakieś karty na PCI?? np: jakieś kontrolery itp…??

Jak nic nikt nie wymyśli, to odłącz dysk. Jak instalator przejdzie dalej, to znaczy, że dysk wystarczy wyzerować, aby instalator ruszył (niestety utracisz dane, więc najpierw trzeba je gdzieś przegrać np u kumpla). A możesz też spróbować u kogoś sformatować partycję systemową, może wystarczy.

Nie mam żadnego kontrolera i niczego innego na PCI. Odłączyłem dysk i nadal instalator stoi w miejscu w tym samym momencie.

To tym sprawdź pamięć: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

W biosie załaduj ustawienia zoptymalizowane.

Może pożycz od kogoś płytkę z takim samym windowsem, a podczas instalacji podasz swój klucz.

Włożyłem inną kość pamięci, podłączyłem nowy pusty dysk i odpaliłem instalator systemu i nadal to samo. Wyciągnąłem grafikę PCI-Ex i podłączyłem zwykłą na PCI i nadal to samo. Ręce opadają :?

Zasilacz też zmieniłem.

Może to płytka instalacyjna?

Sprawdziłem płytę na innym kompie i jest OK. Może to byś jakaś wada płyty głównej ? tylko, że jaka? Podłączyłem dysk na ATA bo ten co był jets na SATA i też to samo więc wejścia SATA nie robią tego problemu.

Tak na przyszłość jak będziesz kupować zasiłke to jakąś dobrą. Czarna lista zasiłek.

A czy możesz normalnie wejść w instalator Windows? Jeśli tak, załaduj konsolkę odzyskiwania i wpisz polecenie chkdsk.

Nie.

Płyta gł. wysłana na gwarancję. Za pomoc i wsparcie dziękuję :slight_smile: