Tryb awaryjny XP na komputerze z Vistą

Witam,

mam pytanie, w jaki sposób mogę uruchomić Windows XP w trybie awaryjnym, jeśli na komputerze też Vistę? Po naciśnięciu klawisza F8 pojawia sie menu uruchamiania Visty, a coś niestety mi się zepsuło w XP po zainstalowaniu RivaTunera (podkręcanie karty graficznej). System (XP) po zalogowaniu całkowicie się wiesza a czasami nawet wyłącza sie monitor lub pojawiają sie błędy w wyswietlaniu obrazu. Myślę że mógłbym odinstalować RivaTunera w trybie awaryjnym, ale nie mogę go uruchomić, Bardzo proszę o pomoc.

Czekasz jak bootmanager Visty zniknie o ODRAZU naciskasz F8 i pokażą się funkcje rozruchowe Xpeka.

Uruchamiasz komputer, zaraz na początku zaczynasz wciskać klawisze: F4 lub F5, (to zależy od komputera).

Gdy już się uruchomi, masz opcję Uruchom System w Trybie Awaryjnym.

I to wszytsko.

Dzięki za pomoc, zrobiłem jak radził adam749. Po prostu byłem tak zdenerwowany że bym na to nie wpadł (dopiero skończyłem formatowanie XP + Vista). W trybie awaryjnym odinstalowałem RivaTunera, a jak to nie pomogło to odinstalowałem też sterownik nvidia, po czym komputer przestał się wieszać przy uruchamianiu. Potem oczywiście zainstalowałem ponownie ten sterownik. Teraz wszystko jest ok. Jeszcze raz dzięki za pomoc. Problem rozwiązany. Idę grać.