Tryb awaryjny

witam mam problem zrobilem tak jak napisaliscie czyli start -> uruchom -> msconfig -> zakladka "boot.ini -> safeboot i teraz mi sie nie chce uruchomic wogole komputer znaczy sie wgrywa sie do pewnego momentu ale na ekranie monitora czarny ekran… a komp stoi w miejscu :frowning: prosze o pomoc

Poczekaj chwilę, bo jest taki moment, gdzie przywiesza się na dłużej i potem rusza.

zostawilem tak kompa na jakies pol godziny i nic czasem zaswieca sie dioda twardziela :confused: i lipa straszna

Rozumiem że nawet próba wejścia w tryb awaryjny przez użycie klawisza F8 podczas bootowania kończy się czarnym ekranem? Włóż płytę z systemem Windows XP i uruchom konsolę odzyskiwania. Wpisz bootcfg /default i przywróci ona standardowe opcje bootowania.

no wsumie nie spotkalem sie z taka plyta glowna przy ktorej komp uruchamia sie z czarnym ekranem poczym pojawia sie juz logo windowsa… oczywiscie tak bylo wczesniej a teraz nic nie moge zrobic nawet do biosu nie idzie wejsc :frowning: wsadzilem plytke z systemem zamieszalo nia i stop :confused: no nie mam zielonego pojecia co robic :((

Jesteś pewny że nie możesz wejść do biosu? Ciskanie na “chama” delete podczas startu również nie daje żadnej reakcji? Sprawdź również inne kombinacje klawiszowe. System jest ładowany po biosie. Jeżeli nie reaguje na polecania podczas testu to może być to uszkodzenie mechaniczne. Powinieneś mieć możliwość przynajmniej wejść do tego menu.

jednak dobrze wszystko zrobilem czarny ekran sie pojawial poniewaz mam monitor benq 19 cali i on poprostu nie obsluguje tej rozdzielczosci ktora daje bios czy dos :wink: a jak do tego doszlem podpiolem kompa pod inny monitor i juz wszystko gra dzieki za probe pomocy :slight_smile: Pozdr.

dayo , zmień tytuł na konkretny, opisujący problem.