Tryb bridge/mostu w routerze ZNID-GPON-2426A-EU, podwójny NAT

Witam,

Mam internet w Multimedii, router od operatora to ZNID-GPON-2426A-EU,
kablem podłączony do routera TP-Link Archer A9, który jest w trybie acces point i rozsyła sygnał Wifi.

Chciałbym jednak korzystać z TP-linka w trybie router, żeby w pełni wykorzystywać możliwości routera, jednak nie potrafię ustawić routera od operatora w trybie mostu/bridge. Słyszałem też coś o możliwości ustawienia go w trybie DMZ.

W przypadku gdy mój router TP-Link ustawie w trybie: router, mam podwójny NAT i pewne problemy w grach online.

Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?

Masz internet tylko czy z telewizją od Multimedia? Masz oprócz ich routera jeszcze jakieś urządzenie, do którego ich router się podłącza, a do tego urządzenia wpięty światłowód?

DMZ raczej nie zniesie podwójnego NAT-a, tu tylko pomoże bridge modę, albo podłączenie bezpośrednio TP-Linka do tzw ONT.

Mam internet z telewizją.
Z ich routera idzie jeszcze kabel do dekodera.

Próbowałeś dzwonić do działu technicznego czy zdalnie nie mogą ci włączyć bridge modę dla samego internetu?

Światawod w pięty jest w ten router?

Zadzwonić na infolinię, bo pewnie podobnie jak w Orange czy Netii tylko oni mają możliwość zmiany trybu pracy routera.

Masz w ogóle publiczne IP? Jesli tak, statyczne czy dynamiczne? Jesli nie, to raczej nie ma sensu się w to bawić. Jeśli dynamiczne, do zastanowienia się.

Co ma statyczne czy dynamiczne IP do grania? Ważne aby było publiczne IP.

Dowiedziałem się, że jest to związane z włączoną usługą: „Mega Bezprzewodowa Sieć Multimedialna”, która sprawia że router od operatora nie może być przestawiony w tryb Bridge.
Musiałbym zrezygnować z tej usługi. Będę próbował.

Aktualizacja.
W przypadku sieci światłowodowej nie ma możliwości ustawienia ich routera w trybie Bridge.
W grę wchodzi tylko wykupienie publicznego IP oraz przekierowanie portów.

Ile śpiewają za publiczne IP tak z ciekawości zapytam? :slight_smile:

Wykupiłem usługę:
„Usługa przydzielenia dynamicznego adresu IP z puli publicznej”, która kosztuje jednorazowo 5zł.

Teraz pytanie czy jest sens przekierowywać porty i w ogole jak się do tego zabrać.
Bo wydaje mi się, że chyba już nie mam problemu z podwójnym natem w grach online.

Pewny jesteś, że jednorazowo, a nie co miesiąc 5 zl doliczane do podstawowego abonamentu?