Tryb DMA I Tryb PIO - Problem

Witam , podstawowy kanał IDE działa mi w trybie Ultra DMA Tryb 2 , a powinien byc Tryb 5 , a pomocniczy kanał IDE działa w trybie PIO , a powinien w trybie DMA , jak to pozmieniac ?, bo komp zmulony jest , i nagrac nic nie idzie ;/

Odinstaluj napędy, po czym restart. W biosie ustaw na auto.

Zworki są ok???

ze zworkami nic nie robilem , odinstalowac ?? masz na mysli od piac chyba co ??

Nie.

Jest sposób, choć nie zawsze działa. Wchodzisz w menadżer Urządzeń i odinstalowujesz.

Usuń z menadżera zadań oba kanały, gdy zostaniesz zapytany czy zrestartować komputer wybierz: tak. Po restarcie powinien wykryć na nowo wszystkie napędy i kanały (podstawowy i pomocniczy). Jeśli po restarcie komputer w dalszym ciągu nie ustawił automatycznie poprawnych trybów pracy napędów, to wybierz je ręcznie z listy. Ważne jest aby tak jak napisałem usunąć z menadżera zadań obada kanały, bo czasami bez tego nie można (nawet ręcznie) zmienić “Tylko PIO” na “DMA/UDMA” i powraca to tej pierwszej wartości.

Rozumiem, że zewnętrzne sterowniki do płyty głównej zainstalowałeś?

wszystko jest zainstalowane bylo wszystko ok az do przed wczoraj kiedy to zobaczylem ze nie jest , samo sie przestawilo czort wie dla czego ;/

Złączono Posta : 15.08.2007 (Sro) 12:22

hmm to tera jest jeszcze lepiej , nie moze na nowo zainstalowac kanałow wyskakuje ze "Wystapil problem podczas isnatlowania tego sprzetu , hdc , sterownik nie jest przeznaczony dla tej platformy ;/

Juz jest ok dzieki chłopaki , macie u mnie browara ;p

No o tym pisałem - czasem tak bywa, że urządzenia same przestawiają się na niższy tryb DMA/UDMA albo co gorsza w przypadku napędów optycznych na tryb “Tylko PIO” i nie można tego zmienić, tzn. system nie akceptuje i nie pamięta wprowadzonych przez użytkownika zmian. Wtedy trzeba usuwać kanały z menadżera urządzeń, bo nic innego nie pomaga. Po tym wszystko działa jak należy :). Zapamiętaj to rozwiązanie, bo to dość często spotykany problem… u kilku znajomych już miałem z tym do czynienia. Niestety do tej pory nie wiem czym to jest spowodowane… u mnie na żadnym moim komputerze nigdy nie wystąpił ten problem, być może jest on specyficzny dla jakiegoś konkretnego modelu płyty głównej, modelu chipsetu… sam nie wiem :).

Trzymam Cię za słowo :stuck_out_tongue: .