Tryb naprawy systemu w Windows XP Home

Witam, mam pytanie może troche banalne , ale czy w Windows XP Home Edition jest opcja naprawy systemu ??? Chodzi mi o to , że jak uruchomimy instalator winxp home z CD-ROM czy jest opcja naprawy systemu czy tylko w winxp pro jest ta opcja? Posiadam xp’a home i jak uruchomie instalatora z płyty CD to najpierw ładują mi sie sterowniki , potem biblioteki i odrazu przechodzi do wybrou dysku i nie ma opcji napraw… ani nie wyświetla mi się ekran "Zapraszamy do programu instalacyjnego” gdzie właśnie powinna być oprcja napraw proszę o pomoc… :confused:

Jest taka opcja, odpalasz z płyty i w którymś okienku jest opcja “napraw” jak się nie mylę to z literką “R” :slight_smile:

Po wybraniu danej partycji instalator zapyta się co chcesz robić , czy instalować system czy użyć naprawy już istniejącego systemu.

Bootujesz płytkę z XP i po załadowaniu plików wciskasz dalej, potem wciskasz f8. Po chwili instalkator poinformuje Cię o wykryciu już zainstalowanego systemu i będziesz miał dwie opcję esc nie naprawiaj, która spowoduje przejście do okna w którym możesz utworzyć/skasować/sformatować i r naprawa, czyli nadpisanie plików systemowych istniejącej instalacji.