Tryb offline w smartfonach

Witam.

Ostatnio zastanawiam się nad tym czy aby na pewno tryb offline wyłącza antenę w smartfonach (chyba takie jest założenie). Można tak np. oszczędzać baterię. Z drugiej strony można łatwo namierzyć skradziony/zgubiony telefon do czego chyba potrzebny jest jakiś znak życia z takiego urządzenia. Przy kradzieży można założyć, że taki tryb offline został włączony i/lub została wyjęta karta SIM. 

W starych telefonach (takie różne pancerne Nokie z przyciskami) to miałem wrażenie że rzeczywiście antena się wyłącza (np. Bluetooth wymagał aby nie było trybu “samolotowego”) ale już na nowych jest wręcz odwrotnie. Telefon łączy się z siecią bardzo szybko, jakby był na to przygotowany wcześniej. Kilka razy łączyłem się z WiFi (albo bt, nie pamiętam) na trybie offline. 

A więc jak to z tym jest? Jeśli w czymś się mylę to proszę mnie poprawić :wink:

Jak włączysz tryb samolotowy - nie dociera do smartfona sygnał GSM.

Dociera tylko system o tym nie informuje. No bo w jaki sposób wykonałbyś telefon alarmowy?

To, że sygnał dociera do telefonu to jest raczej logiczne. To jest kwestia gdzie dociera antena operatora sieci. Bardziej mnie interesuje czy telefon fizycznie wytwarza jakieś fale radiowe w trybie offline.