Tryb oszczędności monitora podczas włączania kompa

Witam

Mam XP i gdy włączam komputer od samego początku na monitorze pisze: “tryb oszczędnościowy” i monitor się wyłącza

Nie wiecie co jest grane?? I co zrobić żeby komp chodził normalnie?? Mam tam dość dużo ważnych rzeczy więc format nie wchodzi w gre

spróbuj wejść w Panel Sterowania > Wydajność i konserwacja > Opcje zasilania > ustaw Wyłącz monitor Nigdy.

A najlepiej wszystko weź na Nigdy.

ale jakim cudem ja mem wejść w ten panel

jak włączam kompa to od razu pisze tryb oszczędności (nawet winda sie nie ładuje)

Spróbuj w tr. awaryjnym. Ale jak niewidać bootowania Windy, to coś z grafą, lub ze sterami. Jak Ci się uda w Panel Sterowania wejść to w dodaj\usuń programy i tam usuń aktualne wszystkie stery od grafy.

Podaj jaką masz grafe to Ci podam linka do najnowszych.

też sobie pomyślałem o tym trybie awaryjnym ale ja nie mam opcji żeby to wybrać

daje na kompie przycisk włącz. komp niby sie włącza ale ekran odrazu przechodzi w tryb czuwania. A komp później niby cały czas pracuje(tylko nie widać efektów tej pracy :P)

jasiek525 , aby wykluczyć usterkę sprzętową należało by podłączyć inny monitor do komputera.

Jeżeli drugi monitor będzie wyświetlał obraz to problem w tym przypadku będzie dotyczyć systemu operacyjnego. Należy odinstalować sterowniki od karty graficznej i z menedżera urządzeń “monitor plug and play”, dodatkowo zaktualizować/reinstalować sterownik odpowiedzialny za acpi (zarządzanie energią).

gdy podłącze drugi monitor to dzieje sie tak samo(brak obrazu)

Co teraz zrobić??

W dniu 03.06.2008 , o godzinie 11:13 został dopisany post przez jasiek525

w takim razie czego teraz dotyczy problem

Sprawdź na innej grafie, bo wydaje mi się, że coś z grafą masz

W takim razie coś ze sprzętem. Jak rozumiem nie Masz nawet pierwszego okna, gdzie pokazywane są dane biosu.

Napisz proszę jaki Masz zasilacz (moc i markę), czy komputer przechodzi procedurę POST (krótkie piknięcie)?

Sprecyzuj słowo “pracuje”, czy chodzi o to, że tylko chodzą wiatraki, czy o to, że słychać/widać po diodzie, że dysk coś odczytuje? W tym drugim przypadku, to raczej wina karty graficznej, w pierwszym raczej zasilacz/płyta.

nie znam sie na tym zbyt dobrze ale czy mogą być w kompie dwie karty graficzne (jakaś Nvida i zintegrowana)bo to jest komp rodziców i sie tym tak nie interesuje

W dniu 03.06.2008 , o godzinie 11:22 został dopisany post przez jasiek525

przechodzi ale sie zwiesz przy tym bo z krótkiego sie robi dłuższe (1,5sek)

Tak często bywa :slight_smile:

W takiej sytuacji upewnij się, że kabel jest prawidłowo podłączony.

a zasilacz :Rubikon 200X1

pewno to jest już jakiś zabytek:P

A możesz dokładniej określić ten dźwięk? Czy to jest jeden długi, czy jakaś kombinacja (krótki/długi, jaka jest ich liczba)?

Sam pojedynczy (w biosach AWARD i AMI) dotyczy problemów z pamięcią.

200 lub 250W :o , jaki ty Masz komputer?

ale na obydwóch wyjściach jest taki sam efekt (tryb oszczędny na monitorze)

Sprawdzałeś również złącze przy monitorze, czy aby coś się nie poluzowało ??

dźwięk: długi króciótki średni (efekt jest taki jakby by sie zwieszał)

W dniu 03.06.2008 , o godzinie 11:33 został dopisany post przez jasiek525

a co do złącza to niestety sie nic nie poluzowało

1 długi, 2 krótkie to błąd karty graficznej (średniego nie ma).

Proponowałbym, zajrzenie do wnętrza komputera i wyciągnięcie karty graficznej i pamięci. Przedmuchaj gniazda i włóż je z powrotem (ta błaha operacja poprawi styki i pozwoli sprawdzić, czy siedzą one prawidłowo). Jeżeli to nie pomoże, proponuję pożyczenie od kogoś zasilacza i karty graficznej oraz ich wypróbowanie. Ewentualnie sprawdź swoją kartę u kogoś.

dobra dzięki sprawdze i dam znać

W dniu 03.06.2008 , o godzinie 12:08 został dopisany post przez jasiek525

chodzi ci o pamięć RAM??

karte graf. przedmuchaŁem(bez skojażeń :stuck_out_tongue: ) i dalej nic

A na innym kompie lub inną karte w swoim kompie sprawdzałeś?

nie sprawdzałem

właśnie szukam jakiejś żeby sprawdzić