"tryb oszczędny" i k. graficzna

Witam ! Może to już kolejny temat z takim problemem ale czytając już starsze tematy na ten temat nie znalazłem odpowiedzi na swój problem.

Otóż mam problem z kartą graficzną NVIDIA GeForce GT220 1GB . Po 30 minut grania w Diablo 3 pokazuje mi się komunikat na monitorze “Tryb oszczędny” i tylko pozostaje reset. Sprawdzałem monitor i on jest w porządku, więc wydaje mi się, że grafika. Dodam, że komputer wyczyściłem już sp. powietrzem :slight_smile: .

Zresztą do rzeczy; posiadam :

procek AMD Athlon 64 x2 4400+

grafika NVIDIA GeForce GT220 1GB - 3letnia

zasilacz Modecom Feel III-400ATX - 2letni

Przy graniu zauważyłem że temp dochodzi do 105 stopni, a wiatrak coraz bardziej zwalnia.

Temperatury podzespołów przy normalny chodzeniu komputera : http://www.tinypic.pl/e2xr03pslhz1.

Co o tym sądzicie ? Pozdrawiam ! :slight_smile:

Cokolwiek byś miał nie robić to i tak musisz wymienić zasilacz bo ten co masz jest z czarnej listy http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Hej,

To już generalnie nie jest czarna lista. :slight_smile: Zasilacz wysokich lotów nie jest, ale nie jest też bombą zegarową. :slight_smile:

Jeśli temperatura dotyczy grafiki to napiszę tyle - smażysz ją na maxa i stąd pojawiają się komunikaty, o których piszesz. Karta się przegrzewa i automatycznie wyłącza. Koniecznie więc trzeba sprawdzić jej chłodzenie, a dodatkowo zapewnić lepszą cyrkulację powietrza w obudowie komputera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Komputer się przegrzewa. Nawet w spoczynku procesor osiąga podwyższoną temperaturę. Zrób odczyt temp. w stresie.

polecisz cos w rozsadnej cenie :slight_smile: ?

moj komputer nie ma obudowy juz ponad 5 lat :stuck_out_tongue: wiec przeplyw powietrza jest ok :). Wiem ze to sie wiaze z czyszczeniem kompa co kilka tygodni ale wole to niz piekarnik :smiley:

w jaki sposób sprawdzić to chłodzenie ;/ ?

Hej,

To zależy, jaką kwotę przyjmuje pojęcie rozsądna. Jak się trafi na promocję, to można porządny zasilacz kupić za jakieś 130 PLN. Same polecane marki masz w linku, który podał dzikiwiepsz. O na przykład taki - Zasilacz Chieftec GPA-500S8 - 500W.

Paradoksalnie brak obudowy może zaburzać poprawną cyrkulację powietrza, chyba że siedzisz przy kompie i wachlujesz czymś w pobliżu wnętrza… Więc nie dość, że cyrkulacja jest kiepska, to jeszcze skazujemy komputer na wszechobecny brud…

Zobacz z jaką prędkością kręci się wentylator w czasie obciążenia. Możesz też, po wyłączeniu komputera spróbować poruszyć wentylatorem - jeśli porusza się swobodnie i od razu nie staje, to jest oki. Jeśli nie, zużyte są łożyska i układ chłodzenia należy wymienić - tzn. wentylator + zmiana pasty na procesorze graficznym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

sorki za kilka dni zwłoki ale miałem dużo pracy :slight_smile: otóż temp w stresie w normie ; chlodzenie na grafice ok :wink: Po za tym rozwiązłem swój problem (chyba) otóż mam coś w zasilaczu gdyż mam tak jakby nie doplywal chwilami prad albo byl dosc slaby ;p . Krotko mowiac zwalniaja mi wiatraczki ale nadal sie kreca.(sprawdziłem od razu tym urzadzeniem to pomiaru napiecia- zapomnialem nazwy;p) Zamowilem zasilacz juz ten co polecic kolega z gory :P. Mam nadzieje ze bedzie ok.

Chce podziękować wszystkim, którzy w pewien sposób przyczynili się do pomocy. :slight_smile: Pozdrawiam !

PS. dobrze ze podwyzka w pracy akurat na zasilacz :stuck_out_tongue_winking_eye:

Hej,

A jak wyglądały w czasie tych zwolnień parametry prądu - chwilowe napięcie i natężenie kontra to, co powinno być?

PS. Miernik cyfrowy. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus