Tryb oszczędny-jak to wyłączyć?

Witam, pisze ten temat z prośbą o pomoc. Otóż mój problem polega na tym, że po 10 minutach włączonego komputera, komputer się resetuje i wyskakuje na monitorze “Tryb oszczędny” - bardzo mnie to irytuje ponieważ np. oglądam film, a po 10 min. komp się resetuje. Proszę o pomoc!

 

 

Pozdrawiam.

 

 

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

W opcjach zasilania masz na pewno ustawienie trybu oszczędnego, choćby na godzinę, jak i możliwość wyłączenia, gdy laptop jest głównie na zasilaniu sieciowym. Ustaw.

Posiadam komputer stacionarny z systemem operacyjnym xp. W opcjach zasilania nie ma takiej opcji jaką podałeś :slight_smile:

To masz opcję zasilanie http://prntscr.com/2ieam1

Tak właśnie mam ustawione i nadal to samo.

Był użyty TuneUp do zmiany systemowych ustawień? Opcja zasilania i tryb oszczędny, to jak ma się alternatywne zasilanie w komputerze. Może coś, jakiś … włączył na dole panelu usług, usługę zasilacza awaryjnego. Jeśli się nie ma takiego, musi być zatrzymana i tryb uruchomienia wyłączony.

U Ciebie druga ewentualność, to może chodzić o opcje zasilania monitora. To ten sam panel, tylko zakładka hibernacja i tam trzeba owo wyłączyć.

Trzecia to podaje microsoft: http://support.microsoft.com/kb/330909/pl

Tak zgadza się miałem zainstalowanego TuneUp i teraz mam pytanie jak to wyłączyć? Bo jestem cienki jeśli chodzi o komputery :frowning:

Przy takich błędach systemowych trzeba odinstalować tuneup. Pobiera się revouninstaller portable

http://portable.info.pl/revo-uninstaller-portable/

Po odinstalowaniu tuneup, pozostaje po nim wiele wpisów. Dopóki się nie pozbędziesz tych domyślnych ustawień, to niejedno tuneup może bruździ.

Odznacz w opcjach folderów ukrywanie chronionych plików i folderów, odznacz ukrywanie rozszerzeń, a zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i OK. Użyj wyszukiwarki, wpisz tuneup i usuń wszystko, co znajdziesz. Pobierz sobie regseeker portable,

http://portable.info.pl/regseeker-portable/

ustaw j polski i w wyszukaj w rejestrze, wpisz tuneup. Na dole znajdziesz opcję Zaznacz wszystko i potem wybierzesz akcję Usuń.  Regseeker utworzy plik przywracania tego, co usunie i dlatego bezpieczniejszy jest od ręcznego usuwania w regedit.exe.

Witam, przepraszam, że odkopuje temat, ale myślę, że nie ma potrzeby robić spam i pisać drugi. Otóż zwracam się znów z prośbą o pomoc ponieważ znowu po 10-20 min komputer mi się resetuje i pisze “Tryb Oszczędny” - na monitorze zrobiłem reset biosu myślą, że tuneup namieszał tam coś, bez skutku. Zrobiłem format było dobrze później znowu to samo.

Kliknij PPM na pulpicie i wybierz właściwości, wygaszacz ekranu i na dole masz opcje Zasilanie. Kliknij w to i ma być ustawione na Stacjonarny w domu/biurze. Gdybyś miał ustawienie na Minimalne zarządzenie energią, toby tłumaczyło to uciążliwe powracanie do domyślnego ustawienia.

http://prntscr.com/37rp3j

 

Podaj, co masz w harmonogramie zadań, panel sterowania/zaplanowane zadania.

A masz, jak na screenie - Wyłącz monitor “Nigdy”?

http://zapodaj.net/191943cd5b710.jpg.html - harmonogram

 

http://zapodaj.net/24744e76b1459.jpg.html - Opcje zasilania

 

 

Pamiętam, gdy miałem ten tuneup to zacząłem się bawić w trybie oszczędnym i po tej zabawie i zastosowaniu ustawień zaczął się ten problem. Nadal to samo jak wspomniałem po formacie i resecie płyty głównej.

Rozumiem. System pewnie masz ustawiony na najwyższą wydajność. Co do adobe flash player, wystarczy wejść w panel sterowania, kliknąć ikonkę adobe i w zaawansowanych wyłączyć wyszukiwanie aktualizacji co godzinę. Zaznacz - Nigdy nie sprawdzaj dostępności aktualizacji. Potem w zaplanowanych zadaniach usuń to zadanie całkiem.

Game booster, to w ustawieniach, trzeba mieć wiedzę, co pozwolić programowi powyłączać i tam takie, a zainstalowany agent, tylko obciąża system i sprawia kłopoty.

Google update task machine, też robi co godzinę problemy. Chrome?

 

Napiszę Ci tak: Ustawienie na najwyższą wydajność, uruchomiony w autostarcie game booster, jeszcze do tego bardzo obciążające updatery - to prawdopodobnie  zasilacz nie potrafi utrzymać napięć i system sam przechodzi w stan oszczędny, czyli taki ratunkowy dla płyty, systemu, czyli utrzymania.

 

Albo komputer, albo ulepszacze.

Ustaw w zaawansowanych właściwościach systemu/wydajność/ustawienia - niech system Windows wybierze optymalne ustawienia. Odinstalujesz game booster i to przez revo uninstaller, albo malutkim wise program uninstaller, a wpierw zatrzymasz procesy game boostera.

Jaki masz zasilacz i ile sobie liczy lat?

Okej, odinstalowałem game boostera przez revo uninstaller. Tak zgadza się mam chrome w harmonogramie zadań usunąłem to co kazałeś. Zasilacz miałem jeden przez 6 lat, ale się spalił. obecny ma 3 lata tak gdzieś. Okej wielkie dzięki za pomoc nie wiem jak się odwdzięczyć. Jak by co na razie jest dobrze, zobaczę za jakiś czas czy problem będzie występował nadal.

Może udałoby się podpinać z USB jakieś dodatkowe urządzenia?

Można też otworzyć obudowę i po prostu odłączyć stację dyskietek. Zwykle, to niewielu tego potrzebuje. Zawsze to przyda się nawet odrobina mocy w zapasie.

Włącz przeglądarkę. Pokaż screen z menadżera zadań. Jak jest zbyt duże obciążenie CPU, to też system może tak reagować.

Jeszcze pytanie - jaka dokładnie rozdzielczość ekranu?

1024x768 rozdzielczość ekranu,

 

http://zapodaj.net/a0408c7718d74.jpg.html

 

Stacje dyskietek-wyłączyłem.

Natywnie, to XP ma 800 x 600. Jeśli masz ekran panoramiczny, to rozdzielczość 1024x768 jest nie za duża, ale odpowiednia. Jeśli monitor ma rozmiar 4 : 3, to grafika ma ciężej, bo dopasowuje 1024x768 do ekranu. Jednym słowem, sam się przekonałem, że w rozdzielności proporcjonalnej do ekranu, grafika ma lżej. U mnie na pc z XP jest rozdzielczość 1162 x 864 i jest dużo wyraźniej, nawet przy video HD. Mam grafikę zintegrowaną, ale mam też zachowany współczynnik proporcji i to wcale nie jest najwyższa rozdzielczość. Odpowiednia była ta na samym dole, tylko… nawet buforowanie filmów zwolniło. Mam tak i to jest u mnie i dla mnie odpowiednie:

http://prntscr.com/385d3o

 

Co do updatera nvidii, to nie musi ciągle być aktywny w tle. W msconfig, uruchamianie, można to odznaczyć. Niepokoi mnie wielkość ukryta obciążenia CPU, bo na dole screena pisze 22%, a wyżej, że proces bezczynności 98%.

Pobierz system explorer portable na drugi dysk i uruchom. Pokaż screen z zakładki wydajność.

A odinstaluj memclean. Pokazuje sumę obciążenia RAM widocznych aplikacji na screenie, czyli wielkość Pamięć zadeklarowana, ale nie pokazuje tego, co naprawdę system przeznacza na aplikację, plus to, co potrzebuje sam windows, plus to, co potrzebuje grafika.

http://zapodaj.net/e242783b1a7fa.jpg.html - Proszę :slight_smile:

 

memclean - usunięty

Mogłeś ustawić j. polski.

http://prntscr.com/3869by

 

No i pokazuje, że masz 91% użycia RAM, a to za dużo.

Kliknij menu start, prawym przyciskiem myszy na mój komputer, wybierz właściwości, zaawansowane, efekty wizualne, ustawienia, zaawansowane, pamięć wirtualna, zmień, kliknij rozmiar niestandardowy, rozmiar początkowy ustaw na 2048MB i rozmiar maksymalny na dokładnie 2048MB, kliknij ustaw. OK, zastosuj, Ok i restart komputera. Taki rozmiar jest dopuszczalny, a dokładne ustawienie początkowego rozmiaru takiego, jak i maksymalny, zapobiega pofragmentowaniu stronicowania i ułatwia systemowi dostęp do tej wolniejszej, ale zawsze dodatkowej pamięci.

Usunąłeś mema i pokazało się już 40 procesów.

Co do world of tanks, to on bardzo Ci obciąża system. Włączyłeś granie akurat dla pokazania procesów? Wymagania sprzętowe dla tej gry, to zapas RAMu (minimum) 1.5GB. Do tych wymagań trzeba doliczyc drugi na liście (ze znakiem zapytania), to teamspeak 3 ts3 client.

Nawet chrome, to malutki, grzeczny program.

 

Nawet się nie dziwię, że XP buntuje się.

OK, zrobione dam znać jutro jeśli będzie się coś działo :slight_smile: