Tryb oszczędny monitora na włączonym komputerze

Witam!

Niedawno sprawiłem sobie nowy monitor 20’ firmy LG, a dokładnie to Flatron W2052V. Podłączony jest do karty graficznej (nVidia GeForce 7600GS) poprzez DVI. Ogólnie jestem zadowolony, ale czasami podczas włączanie komputera oraz monitora, monitor pozostaje w trybie oszczędnym i nic sie nie wyświetla, wtedy robie restart i działa. Co może byc tego przyczyną? W strarym CRT to sie nie robiło. Bo ja za każdym razem wyłanczam monitor, może zostawić go w tym trybie oszczędności? Ile to prądu pobiera? Czy jest to opłacalne i kożystne dla sprzętu?

Pamiętaj o jednej rzeczy. Jak włączasz komputer, to najpierw monitor, a potem skrzynkę. A jak wyłączasz - to najpierw skrzynke, a potem monitor.

Każde urządzenie w stanie czuwania pobiera ok. 2W (ilości śladowe).

Najlepiej nie używać przycisku power tylko używać wyłącznika na listwie, a monitor pozostawić w trybie czuwania.

Ja natomiast mam zwyczaj wyłączania za pomocą przycisku „Power”, a potem wyłączania całej maszynerii wyłącznikiem na listwie. Ale szczerze mówiąc, dyskutowałbym, czy to ma jakiekolwiek większe znaczenie.

Ja np. klikam wyłącz komp. i jak sie skrzynka to wyłączam listwę. Nie wyłączając z osobna monitora głośników rutera. To dobrze?

A co do problemu to ja bym poszukał w ustawieniach monitora szukając w menu OSD (On-screen display)

Co do kolejności włączania to może i masz racje (tak zaobserwowałem). Ja jakoś zawsze wyłączam i bude i monitor, a listwy nawet nie ruszam, czy dobrze robie? Powinno się ją wyłączać (przynajmniej na noc?) I czy może mieć ten monitor cały czas włączony w stanie niskiego poboru prądu?

Można zostawić, ale jaki to ma sens? Jedno pstryknięcie wyłącznika nic przecież nie kosztuje.