Tryb PIO zamiast DMA ciągle się włącza. Problem

Witam

Mam pewien problem a mianowicie włącza mi się tryb PIO na 4 kontrolerze IDE i jak odinstaluje do niego sterowniki i komputer sam na nowo zainstaluje po ponowym rozruchu to komputer popracuje kilka godzin i później sam się przestawia na IDE i zaczyna znowu mulić komputer. Co w takiej sytuacji mam zrobić. Dodam,że mój dysk to seagate barracuda 7200.12 , 250gb , firmware:JC4B i mam go około 4 miesiące kupiony nowy a dokładniej dostałem go w gwarancji za poprzedni Segate,który był wadliwy. Proszę o pomoc

Wgraj najnowsze sterowniki do płyty głównej i zobacz teraz. Lub napęd który jest podpięty na tym kanale IDE, nie pracuje w trybie DMA lub ma problem - może uaktualnienie firmware napędu problem rozwiąże.

Jeśli to dysk ATA, ustaw zworkę na nim na Master i najlepiej wepnij go na I kanał IDE i sam na taśmie sygnałowej, napędy DVD wepnij na II kanał IDE.

Problemem mogą być również taśmy sygnałowe i jak już poprawnie podepniesz dysk i napędy zrób reset biosu, najlepiej baterią lub zworką ustaw ponownie i zapisz Save.

Dzięki za zainteresowanie się problemem.

Dodam,że jestem trochę ciemny w takich sprawach z komputerem także proszę o wyrozumiałość.

Co do wgrania najnowszych sterowników do płyty głównej to ja mam taką płytę:MSI 915GM4 jest to zintegrowana płyta

A skąd mam ściągnąć uaktualnienia firmware napędu??

Szczerze to nawet nie wiem czy mam dysk ATA czy SATA? jak to sprawdzić ?? i jak zrobić to co napisałeś jeśli mam dysk ATA?

To w takiej sytuacji zostaje Ci serwis lub ktoś kto kuma.

Sterowniki do płyty głównej :

http://pl.msi.com/product/mb/915GM4-F-- … ver&os=All

O ile to ta płyta ?

Zainstalowałem te sterownika do płyty głównej i chodzi na razie dobrze nie zmienia się w tryb PIO