Tryb ratunkowy po przeinstalowaniu visty na 7

Mam laptopa Lenovo n200 na którym była zainstalowana vista. Chciałem przerzucić się na Windowsa 7 ale po instalacji nie mogę wejść do tego trybu odzyskiwania plików oraz jakbym chciał wrócić na vistę żeby ją zainstalować. Nie wiem jak to się dokładnie nazywa, podczas uruchamiania trzeba nacisnąć taki guzik skrzyneczki i to się uruchamia. Jak zrobić żeby mieć Win7 oraz działający ten tryb?

gruber , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

Chodzi CI zapewne o partycję recovery, na której znajduje się obraz systemu i oprogramowanie, które odtwarza system z tegoż obrazu. Od razu Ci napiszę żebyś dał sobie spokój z tym zasyfionym zbędnym oprogramowaniem systemem. Najlepiej będzie, jak ściągniesz z torrentów, lub pożyczysz od kogoś płytkę z odpowiednią Vistą i zrobisz czystą instalację na swój klucz na spodzie laptopa. Po wgraniu sp2, gwarantuję Ci, że będzie Ci o wiele lepiej działać, niż ten zasyfiony z partycji. Nie zapomij o tym, że w ciągu 30 dni trzeba będzie aktywować system telefonicznie, bo słyszałem, że Vista zainstalowana na klucz systemu preinstalowanego(czyli tego od producenta laptopa) nie chce się aktywować przez neta, ale podobno bez problemu można aktywować przez telefon.

Ale właśnie tam jeszcze są inne opcje poza Vistą. Tam widziałem do odzyskiwania plików czy testy poszczególnych podzespołów.

jak uruchamiam komputer i naciskam ten guzik ze skrzyneczką to uruchamia mi się “Startup interrupt menu” a wcześniej od razu włączała się ta partycja recovery. Jak zrobić żeby było tak jak było.

Mówię CI, zainstaluj sobie czystą Vistę, a nie z recovery. Co do tych opcji, to w sieci jest obraz iso i tam wszystko będziesz miał to samo, tylko, że nie będzie odtworzenia systemu z recovery.

I ciągłe narzekania o płyty recovery,odrobina rozsądku i płyta recovery jest OK.To po co się brać za komputer jak nie umie się z niego korzystać :slight_smile: .