Tryb szerokości kanału wifi


(pakierhakierxd) #1

Witam posiadam router netia spot jak najlepiej ustawić tryb szerokości kanału wifi 20 mhz czy 40 mhz bo w trybie dualnym 20/40 mhz pogarsza mi się zasięg i net czasem na wifi znika więc go nie będę ustawiać więcej na tym routerze

Używam 3 laptopów które obsługują:

-n do 65 mb/s

-n do 150 mb/s

-g do 54 mb/s

+telefon do 65 mb/s

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Ps. jeśli ma to jakieś znaczenie to wokół mnie są sieci o kanałach:2x11,2x10,1

ja zmieniłem tak jak mi doradzono na tym forum na kanał 5 z auto które dawało 11


(system) #2

Włączenie szerokiego kanału transmisji /40 MHZ/ może zwiększyć ogólną przepustowość sieci bezprzewodowej, ale w niektórych przypadkach może spowodować zmniejszenie stabilności działania tej sieci. Kanału normalnego 20 MHZ najlepiej używać w miejscu z dużą ilością aktywnych sieci bezprzewodowych. Ja w domu mam ustawione na 40 MHZ i mam komputer stacjonarny + dwa laptopy pracujące w sieci bezprzewodowej i wszystko działa dobrze. A tobie co szkodzi przetestować oba kanały? Czynność prosta, bezkonfliktowa i bez dopytywania się na forum.


(pakierhakierxd) #3

Na obu działa dobrze po prostu chcę dowiedzieć się jak myślą inni :),to zostawię na 40 mhz a jak będą problemy to zmienię na 20 :P,najchętniej bym ustawił 2 ale z powodu problemów nie mogę tak mieć,to jest wina chyba oprogramowania routera bo już na 2 takim samym tak jest :)+ problem występuje z internetem kiedy ustawię sieć b/g/n to mam g/n ale i tak starczy bo nie mam żadnych komputerów z b i do tego to stary standard i pewnie mało co kto ma jeśli by ktoś przyszedł do mnie z laptopem ;p


(Qwerty01) #4

Po co ustawiasz szerokość 40 MHz, skoro twój sprzęt obsługuje do 150 Mbps? Przecież do 150 Mbps jest 20 MHz, a powyżej tej przepustowości 40 MHz.


(system) #5

No 20 MHZ jest stabilniejsze, ale jak 40 MHZ działa dobrze to spokojnie można ustawić tę wartość


(pakierhakierxd) #6

To zobaczę jak to będzie na razie jest wszystko ok:)

Edit

Były problemy i zmieniłem na 20 mhz nie wiem czemu ale zasięg pokazuje w laptopie pełny a w którymś momencie błąd sieci i trzeba diagnozować połączenie,to pewnie wina tego routera,za jakiś czas jak będzie mnie stać kupię tp linka i pewnie będzie lepiej,co dziwne net działa zawsze normalnie w tym pokoju co jest router.


(system) #7

Mieszkasz w prywatnym domu na wsi, czy w domu w mieście czy w bloku? Problemem pasma 40 Mhz może być obecność innych sieci w twoim rejonie, dlatego w tym wypadku lepiej ustawić na 20 Mhz. Komputer nie wykrywa ci obecności innych sieci?


(pakierhakierxd) #8

W prywatnym domu w mieście,wokół siebie mam trochę sieci.


(system) #9

No, jak mieszkasz w mieście, to sieci się kłębią, to raczej musisz wybrać pasmo 20 Mhz. No i widzisz, przetestowałeś kanały i masz najlepsze rozwiązanie :):):slight_smile:

3maj się i życzę powodzenia :slight_smile: