Tryb turbo w i5 [rozwiazany]

Mam pytanie odnośnie trybu turbo,a mianowicie -czy domyślnie jest on włączony albo gdzie mogę.to sprawdzić i w razie czego jak.włączyć/wyłączyć?

Tak.

SIV w maksymalnym stresie zaobserwujesz wyższe taktowanie oraz wyższy mnożnik, albo w OCCT.

Chyba w BIOS : Intel Turbo Mode/Turbo Boost czy coś w tym stylu (nie wiem czy czasem również nie w msconfig/usługi)

Nie musisz w biosie wystarczy wejść do ustawień zarządzania energią i ustawić maksymalną moc procesora na 99% wtedy Turbo jest wyłączone.

Start > Panel Sterowania > System i zabezpieczenia > Opcje zasilania > Przy aktywnym profilu kliknij “Zmień ustawienia planu” > Zmień zaawansowane ustawienia planu > Rozwiń “Zarządzanie energią procesora” > Rozwiń “Maksymalny stan procesora” > I ustaw tam 99%.

A czy od stale wlaczonego trybu turbo coś może stać się.z procesorem? I czy lepiej zostawić tak jak jest czy może tryb turbo wyłączyć?

Turbo jest po to aby uzywac, procesorowi nic sie nie stanie. Z reszta ten tryb dziala tylko w okreslonych sytuacjach, nie przez caly czas.

nic ale gdy podkręcasz warto wyłączyć .

Ok. Dzięki za szybką pomoc

Warto to wyłączyć jak laptop ma problemy z chłodzeniem bo to daje z +5 stopni do temperatury jak idzie na max obrotach. Jednak jak laptop ma dobre chłodzenie to można zostawić włączone.