Tryb uśpienia określany jako S3

Więc tak, znajomy polecił mi zmienić w BIOSie opcję “suspend to ram” tak, abym Linuxa mógł wstrzymywać do pamięci operacyjnej wyłączając przy tym całe wnętrze - czyli konkretnie włączone jest tylko zasilanie diody na włączniku [która mruga] i pamięci operacyjnej. Problem w tym, że Windows 7 Ultimate x64 nie przechodzi w stan uśpienia. Wygasa ekran i pojawia się ekran logowania. Da się coś z tym zrobić?

Dziwne, mnie działa uśpienie z podtrzymaniem ramu. Na pewno masz wszystko dobrze poustawiane? Popatrz w biosie, może jeszcze trzeba coś przestawić, albo zmienić ustawienia w systemie.

Hej,

Sprawdź, czy jakieś programy nie powodują problemu z przejściem komputera w stan czuwania. Sam spotkałem się z dwoma takowymi - Magix Music Studio 12 oraz aplikacja Nokia Internet Modem - w przypadku uruchomienia któregoś z nich komputer próbuje przejść do stanu czuwania, ale zamiast tego pojawia się ekran logowania…

Pozdrawiam,

Dimatheus

PavloAkaLogan , znalazłem jedną opcję. Wejdź w panel sterowania,opcje zasilania, wejdź w ustawienia planu zasilania, który masz ustawiony, kliknij w plus obok uśpienie, a następnie zezwalaj na stan uśwpienia hybrydowego i zobacz czy masz to ustawione na włącz. Jeżeli nie, to przestaw na włącz i może uśpienie już będzie Ci działać jak trzeba.

Hej,

Jedna uwaga. Opcja ta dla niektórych komputerów może być niedostępna - jej występowanie zależy bowiem od oprogramowania producenta związanego z zasilaniem. I tak pojawia się na przykład w Asus’ach, podczas gdy w Acer’ach na próżno jej szukać. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

To faktycznie mogłoby się zgadzać, bo akurat nie mam laptopa, ale blaszaka z mobo Asusa… :stuck_out_tongue_winking_eye: