Tryb windows xp-wspóldzielenie kamery internetowej

Witam.

Kamerka którą posiadam niestety nie che współpracować z Windowsem 7 64, z tego co czytałem niema do niej odpowiednich sterowników. Postanowiłem wiec zainstalować ja w trybie Windows XP i spróbować używać jej na parę sposobów jednak każdy z nich rodzi pewne problemy tj:(dodam jeszcze że kamera na wirtualnej maszynie instaluje się i działa bez zarzutu)

Opcja pierwsza: Współdzielenie kamery pomiędzy systemami. Coś co najbardziej by mi odpowiadało czyli Skype uruchomiony na systemie głównym korzystałby z kamery uruchomionej na maszynie wirtualnej. Wiem ze działa to w druga stronę czyli maszyna może korzystać ze sprzętu zainstalowanym na systemie gospodarza, jednak czy dało by się zrobić to w opisany prze zemnie sposób?

Opcja druga: Korzystanie ze Skype odpalonym w trybie xp, w ten sposób miałby on bezpośredni dostęp do kamery. Niestety maszyna w tym trybie nie dołącza automatycznie urządzeń USB. Wiec pytanie brzmi czy da się je dołączyć ręcznie?.

No i opcja trzecia najmniej wygodna czyli po prostu korzystanie ze Skype na odpalonej maszynie wirtualnej. Tego jednak chciałbym uniknąć. Korzystanie z dwóch systemów naraz jest trochę kłopotliwe szczególnie jeśli tego drugiego używa się tylko do obsługi jednej aplikacji.

Czy ktoś kto miał już do czynienia z trybem xp mógłby mi odpowiedzieć czy dwa pierwsze sposoby są możliwe do zrealizowania?

Maszyna wirtualna odłącza urządzenie z maszyny matki i przechwytuje na swój OS. Więc zrobienie czegoś w drugą stronę nie ma sensu - i nie ma takiej opcji, by dzięki temu kamerka zaczęła raptem działać.

Szkoda, myślałem ze jakoś uniknę wymiany sprzętu ale chyba jednak będę do tego zmuszony.