Tryb Xp windows 7


(Dziadekpolak) #1

witam, mój procesor nie obsługuje wirtualizacji czy można to jakoś zasymulować żebym mógł zainstalować tryb XP?


(MarS) #2

Nie jest to możliwe


(bachus) #3

Nie da rady.


(MietekN) #4

Niestety koledzy się mylą, da radę ale w trochę "pokrętny" sposób.

By uruchomić ten tryb należy zainstalować obraz virtualny trybu XP a więc WindowsXPMode_pl-pl.exe oraz VMware-player-3.0.0-203739.exe. Windows6.1-KB958559-x86.msu czyli Virtual PC nie jest nawet potrzebny.

Po zainstalowaniu playera w menu "File" klikamy na "Import Windows XP Mode VM". Konwertuje to na maszynę wirtualną do formatu VMware.

Maszynę tę można nastepnie uruchomić albo nawet zmienić jej właściwości ustawiając obsługę więcej procesorów niż 1 itp.

Po uruchomieniu klikamy na menu "VM" "Enter Utility" dzięki czemu chowa się pulpit maszyny a uruchomione aplikacje wyglądają jak by uruchamiane bezpośrednio. Metoda ta ma jedną wadę, pliki naszego komputera trzeba udostępnić maszynie wirtualnej albo przez zwykłe udostępnianie plików (jak w zwykłej sieci) albo przez wbudowaną w VMware Player opcje "shared folders" (zadziała po zainstalowaniu VMware Tools).


(suchmen) #5

Nie jest to możliwe gdy aby "zasymulować" tryb xp należy mieć wirtualizację samą w sobie więc to takie masło maślane :wink:


(MarS) #6

Problem w tym, że jak uda mu się zastosować podane przez Ciebie wskazówki to nie będzie to tryb xp a jedynie używanie obrazu systemu w maszynie wirtualnej. Pomijam już fakt, że jest to niezgodne z licencją...


(MietekN) #7

I tu się mylisz, jest to zgodne z licencją. Konwerter sprawdza czy jesteś uprawniony do wykorzystywania tego obrazu (czy masz odpowiednią wersją Windowsa 7 a nie czy masz odpowiedni procesor). Po uruchomieniu system nie wymaga aktywacji.

Tryb XP jest właściwie maszyną wirtualną (Microsoft Virtual PC) wiec na jedno wychodzi.

Poza tym nie zmuszam nikogo do takiej instalacji tylko podałem sposób obejścia problemu i to legalny.


(Ramik86) #8

Ale na wirtualnego XP i tak musisz mieć licencję :).


(MietekN) #9

Nie potrzeba żadnych dodatkowych licencji.