Tryb zgodności zniknął

chciałem sobie pograć w goodfathera , zainstalowałem elegancko potem chciałem włączyć ale nie dało się więc pomyślałem że uruchomię w trybie zgodności z xp wchodzę we właściwości ale tu zonk ponieważ nie ma zakładki zgodnosci czy jakoś tak , powiem szczerze że ostatnio wyłączałem parę zbędnych procesów w viscie za pomocą poradników napisanych w necie aby ją troche przyspieszyć i mozliwe że wyłączyłem ten cały tryb zgodności czy ktoś wie jak go włączyć zpowrotem ??

Menu start --> uruchom --> wpisz: services.msc

potem znajdź na wyświetlonej liście: Usługa Asystent zgodności programów

i sprawdź czy jest włączona (kliknij na nią dwa razy i ustaw Tryb uruchomienia: Automatyczny.

Pozdrawiam

ta usługa jest włączona i jest ustawiona na automatyczne uruchomianie , to pewnie od jakiejś innej jeszcze usługi zależy tylko nie mam pojęcia od której :twisted: pomóżcie

A pokaż screena z właściwości pliku.

proszę bardzo o to chodziło??

przechwytywanie.jpg

Czy taki efekt jest dla każdego pliku ??

Przykro mi ale nie przychodzi mi nic innego do głowy jak naprawić system przy użyciu płyty instalacyjnej.

tak właśnie jest dla każdego pliku , ale po co naprawiać odrazu przy pomocy plytki jak ja nic nie usówałem ani nic tylko powyłączałem pare procesów i tyle

Tryb zgodności z XP występuje dopiero w Home Premium. Jaki masz system??

To nieprawda.

http://windowshelp.microsoft.com/Window … 41045.mspx

http://windowshelp.microsoft.com/Window … 71045.mspx

http://windowshelp.microsoft.com/Window … 01045.mspx

tryb zgodności można ustrawić tylko na głównym plkiu uruhamiającym program (NIE na skrócie)

twój screen jest zrobiony na skrócie do gry a nie na głównym pliku .exe i dlatego niema opcji zgodności, dlatego wejdz do folderu z grą i kliknij ppm na plik .exe z gry i tryb zgodności będzie już.

dowód przedstawiony na przykładzie skype’a:

lewe okno własciwości skype otwarte ze skrótu a 2 z głównego pliku .exe w folderze instalacji programu

post-32387-13856534138784_thumb.jpg

To też nie do końca prawda. Pokombinuj z innymi skrótami a się przekonasz. Dodaj sobie nawet skrót Skypa bezpośrednio z Program Files na pulpit i zobaczysz, że zgodność się pojawi.

Poza tym cwaniak , pokazał screena z właściwości programu a nie jego skrótu.

dokładnie jest to screen pliku exe który uruchamia program (gre) , a viste mam wersję ultimate i tryb zgodności jak zreszta wcześniej to zasugerowałem wcześniej działał tylko po powyłączaniu tych procesów według poradnika po ktorych mialo niby nic złego się nie dziać tryb zgodności wyparowal :evil:

cwaniak , a poczytałeś linki, które podałem wcześniej ??

Może tam się na coś natkniesz.

no po wykonaniu tych czynności

wyskakuje okienko z informacją że kreator zgodności programów został wylączony .Aby uzyskać więcej informacji skontaktój się z administratorem systemu’ czyli jednak został wyłączony tylko gdzie i jak go włączyć

EDIT

Udało się !!

klikamy w START potem uruchom i wpisujemy gpedit.msc i klikamy ok w oknie ktore się nam otworzy wchodzimy kolejno :

Zasady Komputer lokalny Konfiguracja komputera Szablony administracyjne Składniki systemu Windows zgodność aplikacji i w każdym z tych trzech :

-Wylącz aparat zgodności aplikacji

-Wyłącz Kreatora zgodności programów

-Wyłącz Asystenta zgodności programów

klikamy prawym i wchodzimy we włąściwości i zaznaczamy “nie skonfigurowano”

i mamy włączonego kreatora :slight_smile: