Tryb zgodności zniknął

(Cekol1) #1

chciałem sobie pograć w goodfathera , zainstalowałem elegancko potem chciałem włączyć ale nie dało się więc pomyślałem że uruchomię w trybie zgodności z xp wchodzę we właściwości ale tu zonk ponieważ nie ma zakładki zgodnosci czy jakoś tak , powiem szczerze że ostatnio wyłączałem parę zbędnych procesów w viscie za pomocą poradników napisanych w necie aby ją troche przyspieszyć i mozliwe że wyłączyłem ten cały tryb zgodności czy ktoś wie jak go włączyć zpowrotem ??

(ak6) #2

Menu start --> uruchom --> wpisz: services.msc

potem znajdź na wyświetlonej liście: Usługa Asystent zgodności programów

i sprawdź czy jest włączona (kliknij na nią dwa razy i ustaw Tryb uruchomienia: Automatyczny.

Pozdrawiam

(Cekol1) #3

ta usługa jest włączona i jest ustawiona na automatyczne uruchomianie , to pewnie od jakiejś innej jeszcze usługi zależy tylko nie mam pojęcia od której :twisted: pomóżcie

(ak6) #4

A pokaż screena z właściwości pliku.

(Cekol1) #5

proszę bardzo o to chodziło??

przechwytywanie.jpg

(ak6) #6

Czy taki efekt jest dla każdego pliku ??

Przykro mi ale nie przychodzi mi nic innego do głowy jak naprawić system przy użyciu płyty instalacyjnej.

(Cekol1) #7

tak właśnie jest dla każdego pliku , ale po co naprawiać odrazu przy pomocy plytki jak ja nic nie usówałem ani nic tylko powyłączałem pare procesów i tyle

(Vicuss) #8

Tryb zgodności z XP występuje dopiero w Home Premium. Jaki masz system??

(ak6) #9

To nieprawda.

http://windowshelp.microsoft.com/Window ... 41045.mspx

http://windowshelp.microsoft.com/Window ... 71045.mspx

http://windowshelp.microsoft.com/Window ... 01045.mspx

(xomo_pl) #10

tryb zgodności można ustrawić tylko na głównym plkiu uruhamiającym program (NIE na skrócie)

twój screen jest zrobiony na skrócie do gry a nie na głównym pliku .exe i dlatego niema opcji zgodności, dlatego wejdz do folderu z grą i kliknij ppm na plik .exe z gry i tryb zgodności będzie już.

dowód przedstawiony na przykładzie skype'a:

lewe okno własciwości skype otwarte ze skrótu a 2 z głównego pliku .exe w folderze instalacji programu

post-32387-13856534138784_thumb.jpg

(ak6) #11

To też nie do końca prawda. Pokombinuj z innymi skrótami a się przekonasz. Dodaj sobie nawet skrót Skypa bezpośrednio z Program Files na pulpit i zobaczysz, że zgodność się pojawi.

Poza tym cwaniak , pokazał screena z właściwości programu a nie jego skrótu.

(Cekol1) #12

dokładnie jest to screen pliku exe który uruchamia program (gre) , a viste mam wersję ultimate i tryb zgodności jak zreszta wcześniej to zasugerowałem wcześniej działał tylko po powyłączaniu tych procesów według poradnika po ktorych mialo niby nic złego się nie dziać tryb zgodności wyparowal :evil:

(ak6) #13

cwaniak , a poczytałeś linki, które podałem wcześniej ??

Może tam się na coś natkniesz.

(Cekol1) #14

no po wykonaniu tych czynności

wyskakuje okienko z informacją że kreator zgodności programów został wylączony .Aby uzyskać więcej informacji skontaktój się z administratorem systemu' czyli jednak został wyłączony tylko gdzie i jak go włączyć

EDIT

Udało się !!

klikamy w START potem uruchom i wpisujemy gpedit.msc i klikamy ok w oknie ktore się nam otworzy wchodzimy kolejno :

Zasady Komputer lokalny Konfiguracja komputera Szablony administracyjne Składniki systemu Windows zgodność aplikacji i w każdym z tych trzech :

-Wylącz aparat zgodności aplikacji

-Wyłącz Kreatora zgodności programów

-Wyłącz Asystenta zgodności programów

klikamy prawym i wchodzimy we włąściwości i zaznaczamy "nie skonfigurowano"

i mamy włączonego kreatora :slight_smile: