Tryby pracy TV podłączonego do komputera

Witam serdecznie postanowiłem odświeżyć temat, który założyłem niedawno ponieważ nie uzyskałem żadnych konkretnych informacji lub wskazówek. Otóż mój problem polega na tym że mam podłączony telewizor (Hannspree 28") do komputera kablem HDMI. Telewizor obsługuje rozzdzielczość FullHD, mogę bez problemu korzystać z pełnowymiarowego pulpitu 1920x1080p 60Hz. Jest to tryb tzw. PC. W ustawieniach sterwonika karty można wybrać rozdzielczość z kategori: PC lub HD/SD. Problem polega na tym że włączając gry nie można jednoznacznie ustalić parametru wyświetlania, jest to jakby kwestia przypadku poprostu jedne gry chodzą na trybie PC (Dirt 3) a na HD/SD (Dirt 2). To są oczywiście przykłady, są też przypadki kiedy gra uruchamia się w różnych opcjach wyświetlania naprzemiennie, nie można przewidzieć jak aplikacja bedzie wyświetlana np Crisis 2. Tylko pulpit jest stabilny na opcji: PC chociaż też nie do końca ponieważ jeśli go przełączę na HD/SD, kolejno uruchomię grę, po wyjściu z niej na pulpit znów mam obraz PC, niby ta sama rozdzielczość ale zupełnie inne kolory i ostrość. Czy istnieje jakieś rozwiązanie ? Jakaś konfiguracja sterownika ? Powiem tak do większości gier osobiście wolę tryb HD/SD zwłaszcza że skaluje obraz ustawiam zmianę pulpitu w sterowniku ponieważ te 28" to za dużo jak na funkcję monitora. Tryb PC oferuje mniejszy kontrast i ostrość ale lepiej zecydowanie się pracuje na pulpicie, czytając np strony internetowe. Obraz tak nie razi w oczy, oczywiście do samego czytania ustawiam rozdzielczość natywną pomniejszoną procentowo o tyle ile zmniejszam pulpit w tym momencie jest to: 1670x842.

Proszę o jakieś sugestie, może ktoś ma podobny problem.

Zacznijmy od tego czy twój Hannspree posiada tryb PC dla wejścia HDMI. Mój 42" ma taki tryb tylko dla VGA (oczywiście ta sama marka) Jeśli tryb PC jest aktywowany poprzez TV to go wyłącz a obraz skaluj sobie przez sterownik. Druga sprawa to taka, czy odpowiednio grzebiesz w ustawieniach danej gry. W sterownikach NV tryb PC jest nieco konfliktowy i wiele osób ma z nim różnorakie problemy.

PS. Strasznie zawile opisałeś swój problem, nie dziwie się, że nie otrzymałeś pomocy :slight_smile:

Telewizor ma napewno tryb pc na HDMI ponieważ domyślnie jak włączam komputer, pulpit uruchamia się normalnie na 60Hz i to widać odrazu tą różnice. Problem pojawia się tylko przy uruchamianiu aplikacji. I jeszcze jedno kiedyś jak miałem starsze sterwoniki do NV to tego problemu nie było, na tym samym TV tzn. gry chodziły tylko na PC ale o trybie HDTV można było zapomnieć.