Trzaski w głośnikach

(Barteek 967) #1

Witam niedawno kupiłem mini wieżę LG RAD 114 i mam pewien problem. Wieżę mam podłączoną do komputera kablem 2xchinch jack i gdy włączę jakąś piosenkę słyszę trzaski, odłączyłem kabel aux od wieży i dalej są trzaski :frowning: W czym może być problem kabel wymieniałem na inny i dalej to samo. Proszę o pomoc.

(Mmiszczuk) #2

Kiepska muzyczna

(Barteek 967) #3

Też na początku tak myślałem ale po odłączeniu kabla łączącego komputer z wieżą trzaski nadal występują i to na małych poziomach głośności (4/40) :frowning: Dodam że trzaski po pewnym czasie słuchania ustają.

(Mmiszczuk) #4

Jak odłączysz przewód komputer->wieża też masz trzaski?

(Barteek 967) #5

Tak, dokładnie

Przed chwilą zrobiłem mały test:

na AUX trzeszczy

na radiu trzeszczy

na USB nie trzeszczy

na CD nie trzeszczy

bardzo dziwne :?

(Mmiszczuk) #6

Znaczy lg znowu wyprodukowało chłam. Jedyne co dobre produkują to monitory lcd.

(Barteek 967) #7

Ale dziwi mnie fakt, że na USB i CD wszystko działa jak należy.

(Karolekc5) #8

hheeh spodobała mi się ta wypowiedz :smiley: :smiley:

A sprawdziłeś czy kable prowadzące do kolumn są ok i dobrze podłączone?

(Barteek 967) #9

Tak nawet podłączyłem inne kolumny. Teraz sobie słucham przez USB i żadnych trzasków, dźwięk czysty nawet na większym poziomie głośności. Czytałem różne opinie i nic nie pisało o trzaskach czy szumach. Więc w czym może jeszcze być problem :?:

(system) #10

A jak masz ustawioną alse?

(Barteek 967) #11

Co to jest ta "alsa" ?

Już chyba wiem, czy to jest skrót od Advanced Linux Sound Architecture ?

Nie używam już linuxa, zapomniałem zmienić podpis.

(Doctorek1988) #12

Oddaj do serwisu jeśli masz gwarancję. Lg raczej nigdy nie miało sprzętu wysokich lotów.

(Barteek 967) #13

Ok dzięki za odpowiedzi. Teraz mam ją cały czas włączoną i na AUX żadnego trzasku, szumów, widocznie trzeba je troszkę rozgrzać :smiley:

(sla17) #14

LG wieży aż takich złych nie robi, mi po pięciu latach średniego użytkowania zaczął szwankować guziczek do wyłączania.

Z nowszych rzeczy mam telewizor, i jak na normalne warunki domowe jest OK :wink: Nie korzystam z HD, więc różnicy pomiędzy tym a czymś droższym nie widzę i widzieć nie będę jeszcze długo :wink: