Trzaski w głośnikach

Witam niedawno kupiłem mini wieżę LG RAD 114 i mam pewien problem. Wieżę mam podłączoną do komputera kablem 2xchinch jack i gdy włączę jakąś piosenkę słyszę trzaski, odłączyłem kabel aux od wieży i dalej są trzaski :frowning: W czym może być problem kabel wymieniałem na inny i dalej to samo. Proszę o pomoc.

Kiepska muzyczna

Też na początku tak myślałem ale po odłączeniu kabla łączącego komputer z wieżą trzaski nadal występują i to na małych poziomach głośności (4/40) :frowning: Dodam że trzaski po pewnym czasie słuchania ustają.

Jak odłączysz przewód komputer->wieża też masz trzaski?

Tak, dokładnie

Przed chwilą zrobiłem mały test:

na AUX trzeszczy

na radiu trzeszczy

na USB nie trzeszczy

na CD nie trzeszczy

bardzo dziwne :?

Znaczy lg znowu wyprodukowało chłam. Jedyne co dobre produkują to monitory lcd.

Ale dziwi mnie fakt, że na USB i CD wszystko działa jak należy.

hheeh spodobała mi się ta wypowiedz :smiley: :smiley:

A sprawdziłeś czy kable prowadzące do kolumn są ok i dobrze podłączone?

Tak nawet podłączyłem inne kolumny. Teraz sobie słucham przez USB i żadnych trzasków, dźwięk czysty nawet na większym poziomie głośności. Czytałem różne opinie i nic nie pisało o trzaskach czy szumach. Więc w czym może jeszcze być problem :?:

A jak masz ustawioną alse?

Co to jest ta “alsa” ?

Już chyba wiem, czy to jest skrót od Advanced Linux Sound Architecture ?

Nie używam już linuxa, zapomniałem zmienić podpis.

Oddaj do serwisu jeśli masz gwarancję. Lg raczej nigdy nie miało sprzętu wysokich lotów.

Ok dzięki za odpowiedzi. Teraz mam ją cały czas włączoną i na AUX żadnego trzasku, szumów, widocznie trzeba je troszkę rozgrzać :smiley:

LG wieży aż takich złych nie robi, mi po pięciu latach średniego użytkowania zaczął szwankować guziczek do wyłączania.

Z nowszych rzeczy mam telewizor, i jak na normalne warunki domowe jest OK :wink: Nie korzystam z HD, więc różnicy pomiędzy tym a czymś droższym nie widzę i widzieć nie będę jeszcze długo :wink: