Trzeba sie zgłosić do WKU czy nie?

Jakiś czas temu widziałem na drzwiach sklepu lidl ogłoszenie że trzeba sie zgłosić do wku (ci co mają już kategorię, ja mam D), spieszyło mi sie więc to olałem, w ogóle byle gdzie to każdy mógł sobie powiesić. Znajomy ostatnio mi mówił że na drzwiach u lekarza też taka informacja wisiała. Teraz już to chyba ściągnęli… Trzeba sie zgłosić po coś do wku? ale powinni listem poleconym przesłać informacje taką a nie wywiesić byle gdzie bo nie każdy chodzi regularnie do lekarza sprawdzać czy gdzieś są jakieś ogłoszenia… Wiecie coś na ten temat?

Jakbyś się miał gdzieś zgłaszać, to zostałbyś o tym odpowiednio poinformowany :slight_smile: a jakieś tam ogłoszenia o bliżej nie znanej treści to wiesz co można sobie z nimi zrobić… :lol:

Wpadłem teraz na pomysł by sie zapytać telefonicznie ;D Usłyszałem odpowiedź że mam uregulowaną służbę i nie muszę sie wstawiać (-;

Znalazłem w necie na jednej ze stron wku że nie otrzymanie imiennego wezwania nie zwalnia z wstawienia sie i grozi to karą grzywny lub przyprowadzeniem przez antyterrorystów przed komisję czy coś… Ehh a skąd wszyscy by mieli o tym wiedzieć?!

ja powiem tak w lutym b.r. weszła ustawa o armi zawodowej, na mocy której wszyscy cywile po 18 r. ż. zostali automatycznie przeniesieni do rezerwy - ja byłem w WKU - dostałem pieczątke z wpisem o tym, że jestem w rezerwie i mam uregulowany stosunek do służby wojskowej - to tak na wszelki wypadek, jakby im sie za jakiś czas odwidziało z tą armią zawodową na którą niespecjalnie nas stać…

Ale miałeś kategorię upoważniającą do służby wojskowej?

tak

skrzek ,

No ja też poszedłem po magiczną piecząteczkę do WKU :lol:

I tym o to sposobem nie będąc w wojsku jestem już szeregowym, przeniesionym do rezerwy hehe.

koszalek ,

Ja miałem A :lol:

Całe szczęście, że wojsko już nie jest obowiązkowe, uff udało mi się :smiley: