Trzeba sie zgłosić do WKU czy nie?


(M4thy5) #1

Jakiś czas temu widziałem na drzwiach sklepu lidl ogłoszenie że trzeba sie zgłosić do wku (ci co mają już kategorię, ja mam D), spieszyło mi sie więc to olałem, w ogóle byle gdzie to każdy mógł sobie powiesić. Znajomy ostatnio mi mówił że na drzwiach u lekarza też taka informacja wisiała. Teraz już to chyba ściągnęli... Trzeba sie zgłosić po coś do wku? ale powinni listem poleconym przesłać informacje taką a nie wywiesić byle gdzie bo nie każdy chodzi regularnie do lekarza sprawdzać czy gdzieś są jakieś ogłoszenia... Wiecie coś na ten temat?


(Mati Zmc) #2

Jakbyś się miał gdzieś zgłaszać, to zostałbyś o tym odpowiednio poinformowany :slight_smile: a jakieś tam ogłoszenia o bliżej nie znanej treści to wiesz co można sobie z nimi zrobić... :lol:


(M4thy5) #3

Wpadłem teraz na pomysł by sie zapytać telefonicznie ;D Usłyszałem odpowiedź że mam uregulowaną służbę i nie muszę sie wstawiać (-;

Znalazłem w necie na jednej ze stron wku że nie otrzymanie imiennego wezwania nie zwalnia z wstawienia sie i grozi to karą grzywny lub przyprowadzeniem przez antyterrorystów przed komisję czy coś... Ehh a skąd wszyscy by mieli o tym wiedzieć?!


(skrzek) #4

ja powiem tak w lutym b.r. weszła ustawa o armi zawodowej, na mocy której wszyscy cywile po 18 r. ż. zostali automatycznie przeniesieni do rezerwy - ja byłem w WKU - dostałem pieczątke z wpisem o tym, że jestem w rezerwie i mam uregulowany stosunek do służby wojskowej - to tak na wszelki wypadek, jakby im sie za jakiś czas odwidziało z tą armią zawodową na którą niespecjalnie nas stać...


(M4thy5) #5

Ale miałeś kategorię upoważniającą do służby wojskowej?


(skrzek) #6

tak


(aero) #7

skrzek ,

No ja też poszedłem po magiczną piecząteczkę do WKU :lol:

I tym o to sposobem nie będąc w wojsku jestem już szeregowym, przeniesionym do rezerwy hehe.

koszalek ,

Ja miałem A :lol:

Całe szczęście, że wojsko już nie jest obowiązkowe, uff udało mi się :smiley: