Trzęsący się obraz na monitorze

Mój monitor dziwnie się zachowuje, od momentu włączenia komputera na monitorze pojawia się w kilku miejscach efekt trzęsienia. Dzieje się tak przez ok 15 sekund aż dojdzie do ekranu logowania i wszystko jest OK. Sprawdzałem na innym monitorze i wszystko jest ok więc to na pewno nie karta, kabel też ten sam więc raczej sprawny. Czyżby pierwsze oznaki wysiadania monitora ? Mam go ok 3 lat.

Taki objaw może się objawić w dopiero co kupionym w sklepie. 3 lata to dużo, jeśli używa się go bez przerwy. U mnie w pracy chodzą monitory 10-15 letnie, a te najnowsze po roku już siadają. Nie piszesz jaki masz monitor?, ile w instrukcji ma godzin użytkowania?. Pewnie nie miałeś w rękach?. Ale jakby nie było, sam sobie odpowiadasz na pytanie. A to ważna uwaga.

czy kolega nie ma czasem podłączonej przejściówki do karty tv która rozdziela sygnał na dwa monitory?? jeżeli tak to może być powód, ja miałem podłączony rozdzielacz D-SUB i był podłączony monitor i tv, po kilku dniach na monitorze obraz latał. po odłączeniu rozdzielacza wszystko jest ok.

A to nie przypadkiem monitor kineskopowy jeszcze? Jeśli tak, rozmagnesuj go (musi mieć taka opcje w menu).

AOC 915 ma ponad 3 lata, instrukcja już dawno w koszu :slight_smile:

Wczoraj było bardzo ciężko przy włączeniu, w ogóle dioda się nie paliła. Odpiąłem i wpiąłem wtyczkę zasilającą od monitora i o dziwo zaskoczyło, niestety pionowe pixele pokrywały cały monitor, z czasem (10 minut) zaczął być widoczny obraz i normalnie działał przez kilka godzin. Wyłączyłem wieczorem, rano już się nie dał uruchomić, nawet dioda się nie świeci. Próbowałem odpinać kable i znowu podłączać ale na marne. Pozostało mi znieść ze strychu stary dobry kineskopowy LG :smiley:

Święta w rozdzielczości 1280x1024 :smiley:

Dzięki za porady.