Trzeszczące głośniki logitech z 506 (5.1)


(kriston) #1

Witam

Zakupiłem powyższe głośniki grają pięknie ale gdy nie leci muzyka wydobywa się z nich jakiś dziwny dźwięk jakby buczenie, szum. Jest to dość uciążliwe np w grach gdy nie ma muzyki i powinna być cisza a głośniki szumią i buczą. Kombinowałem z wyciszaniem mikrofonu cd itd wszystko czego nie używam ściszyłem i wyłączyłem pospinałem kable, przepinałem kabel od głośników to do gniazdka to do listwy nic to nie daje, macałem kable też nic, wszystko jest podpięte jak należy sprawdzałem kilka razy. Kończą mi się pomysły co to może być. Da się coś z tym zrobić czy muszę się przyzwyczaić? Czy wszystkie głośniki tak mają ? Wcześniej była podpięta wieża i nic nie buczało.


(scripter1) #2

Może masz w kompie cicho ustawioną głośność a w głośnikach na max, w takiej sytuacji w każdych głośnikach będzie buczenie generowane przez (powiedzmy sobie szczerze) kiepskie urządzenie audio jakim jest karta dźwiękowa.

Ja mam w kompie ustawione na max a głośność ustawiam w głośnikach/wieży.


(kriston) #3

Ja też tak ustawiam. W kompie jest głośność maksymalnie a podgłaśniam na głośniku z tym że, nawet jeśli komputer jest wyłączony one sobie brzęczą, dopiero kiedy ściszę je na max lub wyłączę to jest cicho no i na słuchawkach nic nie brzęczy jest tylko dźwięk. Karta audigy 2zs, sterowniki najnowsze creative, system 7 home premium.


(Pharun) #4

Mam podobny problem i już Ci tłumaczę co to może być bo rozwiązania są dwa.

  1. Buczały mi głośniki (co prawda Creative, ale buczały) kiedy niedaleko nich stał bezprzewodowy telefon stacjonarny (mógł stać na podstawku i teoretycznie być nieaktywnym, ale nadal buczał)

  2. Mam teraz Logitech X-530 i są BARDZO wrażliwe nawet na minimalne skoki napięcia elektrycznego (tym bardziej że w domu mam kiepskie okablowanie elektryczne :/). Wystarczy że używam autozapalania kuchenki gazowej w kuchni to głośniki w moim pokoju delikatnie stukają.

Mam ogólne wrażenie że o ile Logitech grają ładniej od Creative (moje subiektywne zdanie) to Creative są duuuuuużo bardziej odporne na przepięcia, ekranowanie z komórki itd.


(kriston) #5

No ja już próbowałem wszystkiego nawet przeniosłem subwoofera do innego pokoju i podłączyłem tylko jeden głośnik ten z pokrętłem głośności i też buczało, nie jest to jakieś głośne ale słyszalne i przez to irytujące, może creativy byłyby lepsze, to mój pierwszy zestaw głośników i to 5.1. Pozostaje chyba się przyzwyczaić.Kombinowałem z kablami myślałem że to od anteny tv ale też nie. To chyba wina subwoofera. Sam jeden głośnik plus subwoofer i już buczy. Może taki model, na forum komputronika w opiniach ludzie też piszą że im buczą a inni że nie więc już sam nie wiem.


(kamilek030190xd) #6

czy w czasie trzeszczenia procesor jest w 100% obciążeniu?? masz windows 7??


(kriston) #7

Procesor nie jest na 100% obciążony obciążenie jest normalne ale mam windows 7 home premium 64bit.


(lith) #8

A nei masz na nie gwarancji? W końcu to nie są głośniczki za 20 zł, żeby sobie tak buczeć mogły. Moje logitechy też buczą, ale słuchać to jest tylko przy rozkręceniu powiedzmy do górnej 1/4 głośności i tylko jak nie są podłączone do niczego.


(kriston) #9

No właśnie o to chodzi że nie kosztowały 30 zł tylko nie chcę zrobić z siebie głupka że będę leciał z tym na gwarancję bo może one poprostu tak mają. One sobie buczą od momentu kiedy je włączam niezależnie od tego czy są podpięte pod coś czy nie. Nawet jeden głośniczek sterujący plus subwoofer i już sobie buczy.


(Kaaarol6) #10

Przyłączam się do tego pytania. Posiadam głośniki Creative T6100 5.1, Windows7 (oprogramowanie dobrze zainstalowane) i gdy jest cisza wydobywa się z nich dźwięk czegoś w stylu trzeszczenia. Dźwięk jest nawet gdy głośniki są podłączone tylko do prądu (mini jack nie ociera o nic ani nigdzie nie jest wpięty). Wyżej przeczytałem że ktoś miał problem z domowym, u mnie jest to możliwe i do tego na subwooferze leży router z wifi. Sprawdzę jak głośniki działają w innym pomieszczeniu, gdzie nie będą występować żadne fale i jeśli coś się polepszy to napiszę. Pozdrawiam