Trzeszczące głośniki w laptopie

Mam laptopa Samsung R580 i od pewnego czasu przy włączaniu lub przy odtwarzaniu muzyki trzeszczą mi głośniki. Kiedy podłączyłem słuchawki, też trzeszczały i tak jakby muliło kompa. Myślę, że to jakiś problem w systemie. Mam windows 7

Pogrzeb w ustawieniach dźwięku, być może ustawione są za wysoko bassy i tym podobne.

próbowałem już włączać i wyłączać różne rzeczy…

Możesz podać temperatury z podzespołów tego laptopa? Sprawdzisz je programem Everest, lub Speedfan.

Nie wiem co mogą mieć z tym wspólnego temperatury.

Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej, ewentualnie spróbować przywrócić system do czasu sprzed tej ‘awarii’.

Ale możliwe że jeśli to nie to, to mógł paść dźwięk.

A trzeszczy cały czas czy jakoś co kawałek czy jak?Są jeszcze jakieś objawy?W menadżerze urządzeń ni ma żadnych konfliktów i problemów ze sprzętem.

Zrobiłem przywracanie systemu i wszystko gra z powrotem. Dzieki za podpowiedzi

Trzeszczenie w głośnikach może być spowodowane niestabilnymi napięciami(wymiana kondensatorów) lub czasami właśnie przegrzewającymi się elementami komputera, w efekcie czego mogą wystapywać różne stuki i trzaski.

U mnie pomogło -> Ustawienia -> rozwiązywanie problemów -> przywróć działanie -> odtwarzanie dźwięku -> znajdź i rozwiąż problemy z odtwarzaniem dźwięku -> uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów