Trzeszczące kolumny po podłączeniu do komputera

Witam!

Wczoraj podłączyłem 2 kolumny VAV Dynamic 200w (nie znam modelu) poprzez wzmacniacz UNITRA pw-7020 do komputera. Kolumny po tym strasznie trzeszczą, nie da się ich słuchać. Brzmi tak jakby wysokie tony były grane przez głośnik basowy. Wiem, że jest to wina komputera/sterowników, gdyz po podłączeniu do telefonu wszystko gra bardzo ładnie i czysto. Moja karta dźwiękowa to Realtek ALC888 a sterowniki to Realtek HD Audio.

EDIT: Przykład, AC/DC - Thunderstruck - riff jest grany czysto, tak samo wokal, ale perkusja (stopa stopa stopa … na początku) strasznie trzeszczy

Próbowałeś ściszyć głośność Stereo Mix? :slight_smile:

Dzięki za odpowiedź, nie wiem za bardzo gdzie, mógłbyś mnie nakierować?

Obok zegara systemowego powinieneś mieć ikonkę głośniczka na którą klikasz dwa razy i ściszasz pierwsze z kolei “Regulacja głośności” najlepiej ponad połowę

dotyczy to Windowsa XP :slight_smile:

Niestety ale mam Windowsa 7 :confused:

Na Windowsie 7 jest tak samo.

Niestety nie działa :confused:

Spróbuj nową wersję sterowników wgrać, rozumiem że wzmacniacz podpinasz kablem mini jack - chinch? Jak tak to poruszaj mini jackiem przy kompie, mam tak samo z wieżą jak jest źle kabel to głośniki buczą.

Łącze kablem jack-jack + przejściówka. Sterowniki mam najnowsze, kablem ruszałem i nie pomaga. Zdaje mi się, że jest to coś z basami, aczkolwiek nie wiem gdzie to zmienić.

W innym wypadku spróbuj zmienić z 2.1 na 5.1 (albo odwrotnie). Jesteś pewien, że nie pomyliłeś gniazd ? Masz tam jakiś korektor ? Ustaw na 0, po czym sprawdź czy coś się zmieniło. Jak nie masz sprzętowego to ustaw w sterowniku. Spróbuj włączyć opcję zabezpieczanie uszy, czy coś w ten deseń. Oraz format dźwięku na niższą / wyższą jakość.

Zmieniałem z 2.1 na 5.1. Gniazda mam dobrze, korektor patrzyłem, jest na 0. Format dźwięku i ochrone uszu patrzyłem. Nic nie działa.

Jeśli masz zasilacz do laptopa / kompa z uziemieniem to musisz podłączyć do przedłużacza który nie ma uziemiania. Ważne jest aby wzmacniacz nie był nawet na tej samej listwie z uziemieniem co komp.

Sprawdzone u mnie zrobiłem 0,5 metra przedłużki z dwoma przewodami (bez kabla uziemiającego) który podłączam do samego kompa i wszystko hula i nie buczy.

Witam! Dziękuje wszystkim za dobre chęci i za pomoc, tomkopi pomógł mi najbardziej, juz tak nie trzeszczy, aczkolwiek chyba muszę kupic nowa kartę dźwiękową - ta ma strasznie słabą jakość głosu, a przy takiej mocy da sie to odczuć. Myślę nad zakupem Creative Sound Blaster Live 5.1 Sb 0100 i nieoficjalnymi sterownikami pod windows 7 x64. Myślicie, że to pomoże?