Trzeszczące mp3 w Asrock 4DUALSATA – duży problem

Jak w temacie… mam od niedawna płytę główną Asrocka 4CoreDual-SATA2 na VIA PT880Pro/Ultrana niej siedzi intel E5200 oraz grafika Gigabyte HD4350 512MB 64 PCI-E DDR2 OC, natomiast dźwięk to stary SB Live 1024 na slocie PCI, z poprzednimi płytami głównymi - (również na chipsecie VIA ale KT266A - poprzednia platforma) ta karta dźwiękowa chodziła idealnie… w nowej mam cos takiego ze po uruchomieniu muzyki na mp3 mam taki dźwięk, jakbym muzyki słuchał z winyla, tu i owdzie mocny trzask, lub grupa trzasków… jak przy starej zakurzonej płycie analogowej…

nie mam żadnych konfliktów sprzętowych, wszystko super poinstalowane, mam dobry sprawdzony zasilacz, wszystko inne działa bez zarzutu… sterowniki przeinstalowałem do dźwiękówki, wsadziłem najnowsze hyperiony od VIA, … i brak mi pomysłów co mam jeszcze zrobic

zauważyłem tylko ze trzaski zanikają albo zmniejszają się przy mocniejszym obciążeniu CPU, a kiedy CPU osiąga wartość 0 wtedy trzasków jest najwięcej… co może być przyczyna tych trzasków?

Prośba o poradę, bo muzyki w ogóle się nie da słuchać w ten sposób… a melomanem starych winyli nie jestem, przynajmniej ich trzasków…

Zasilacz ten sam?

Zastosuj inne/nowsze stery.

Zmień port PCI dla karty i zobacz.

Wymień/podmień wszystkie kable sygnałowe dysku i napędu.

Odłącz jak masz podpięty przewód audio od napędu CD/DVD.