Trzeszczący dysk

Siema od wczoraj zauważyłem że trzeszczy mi dysk. Nie głośno ale trzeszczy przed tem w ogóle nie chałasował. Jak myślicie czym jest to spowodowane?? Dysk to WD 80GB 8mb cache i ma ok 2 lat.

Zrób defragemtacje.

Co mówi S.M.A.R.T?

Może być spowodowana tym że dysk jest oparty o jakiś inny metal w kompie i jak chodzi to tak trzeszczy też tak miałem…

Dr.Dxtro Sprawdzałem nie dotyka żadnego metalu

S.M.A.R.T

schowek02wp6.th.jpg

Jeśli wierzyć Smart,to zgrywaj ważne dane,bo nie znasz dnia i godziny kiedy dysk padnie.

Przetestuj go narzędziami producenta dysku.

hajduk123 możesz do tego celu ( sprawdzenie dysku ) użyć np. programu HDDlife 2.8.99 oraz HDD Health 2.1.159.

JNJN Czyli dysk umiera?? :o

Mam jeszcz na niego gwarancję chyba jeszcze zostało 2 tygodnie :o

Te programy podają często bzdury - użyj programu producenta.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=21243

to działaj.

Podaj jaki masz zasilacz, to może przez niego to się dzieje.

Złączono Posta : 25.08.2006 (Pią) 18:04

aa i sprawdź na innym mocniejszym zasilatorze :wink:

Wszystko masz napisane - czytaj i rób.

I patrząc tylko na błąd C8 - błędy przy zapisie danych - należy się wymiana dysku w ramach gwarancji - jeśli odczyty ze Smart są poprawne.

Taa ten mój zasilacz mam tego z obudowy 300w elegant coś tam. Eee gwarancje mam jeszcze przez rok pomyliło mi się z drukarką. Wiesz ja raczej nie mam szansy sprawdzić jak on będzie działać na innym kompie :/. A jak bym wymieniał zasilacz to to proste jest?? Macie jakiś opis na jakiejś stronce?? A w tym czymś do diagnozowania dysku wszystkie testy jakie robie wychodzą poprawnie (nie zrobiłem jeszcze wszyskich)

Poczytaj mój post wcześniej.

Gdzie ja to mogę sprawdzić?? Mam z tych dostępnych testów wybrać WRITE ZEROS?? Czy jakimś innym programem??

Stracisz dane na dysku - najpierw czytaj później rób.

Jeśli odgłosy z dysku będą dalej zgraj dane i leć do serwisu.

Warto wcześniej z niego usunąć wszystkie partycje,założyć i sformatować na NTFS.

Zrób kopie danych.

Masz gwarancję jak coś.

Ale SMART wykazuje błędy - jeśli jak pisałem odczyt jest poprawny.

Ale pamiętaj,jak po tych zabiegach co piszę dysk dalej będzie głośny - leć z nim do serwisu.

No to jest tak: zrobiłem prawie wszystko tym programem ten drugi test nie wychodzi mi poprawnie ale klikam REPAIR i jest już ok. Gdy chciałem wziąść WRITE ZEROS to wyskakuje mi błąd i się nie da zrobiłem jeszcze dzisiaj formata.

On nie pracuje głośno ale go momętami słychać teraz np. go nie słychać, ale później tak.

Temperatura wacha się od 35-40" a w stresie od 45 w górę.

A usunąłeś z niego wszystkie partycje i założyłeś ponownie i sformatowałeś na NTFS.

I może problemem był brak defragmentacji.

Popraw mu chłodzenie,zmień miejsce mocowania dysku,zastosuj dodatkowy wentyl chłodzący.

Ale jak zacznie być głośny i te środki które pisałem nie pomogą, serwis.

Tak. Dzięki JNJN bardzo mi pomogłeś szkoda że nie ma pochwał…

Jak coś się zepsuje to jeszcze mam rok gwarancji :slight_smile:

a zarzuć resztą gratów, jakie masz w budzie.

Jak możesz to podmień zasiłkę na mocniejszą i sprawdź czy dalej się to dzieje. A i zasiłka do wymiany.

No to mam

No i to wszystko

hajduk123 zasiłka do wymiany

  1. Dla 6600 zalecana moc zasilacza to 350W

  2. JAkiś no-name co pewnie napięcia kiepsko trzyma.