Trzeszczący dźwięk na YouTube i w grach

Witam,

Mój problem polega na tym, że tak jak napisałem w temacie, między innymi w grach (Wolfenstein: ET, czy SimCity4. Takie tylko mam, w innych nie sprawdzałem) i na YouTube, trzeszczy i jakby przycina się dźwięk. Nie jest to prawdopodobnie wina flasha, bo przestawiłem YT na HTML5 i testując na filmiku to obsługującym, problem występował nadal. Włączanie i wyłączanie przyśpieszenia sprzętowego w ustawieniach Flash’a również nic nie daje.

Nie jest to również prawdopodobnie wina przeglądarki gdyż na Chrome, Firefox czy IE jest to samo.

Używam również AIMP3, na którym dźwięk nawet nie zająknie, nie ma żadnego problemu z odtwarzaniem.

Próbowałem również przeinstalować sterowniki do karty dźwiękowej (ze strony ASUS’a, dla mojego modelu, dla Windows 8 x64), pomogło jakby przez jakiś niedługi czas bo problem powrócił.

Używam podłączonych do laptopa głośników Genius SP-HF1255A, sprawdzane przy innym źródle, nie ich wina. Tak samo trzeszczy i “pierdzi” na wbudowanym głośniku.

Sprzęt:

ASUS X53TK/AMD A6-3420M@1,5GHz/8,00 GB DDR3/ATI Radeon HD 7670M 1GB/Windows 8 Pro x64

Karta dźwiękowa zintegrowana. Sterownik Realtek HD Audio.

Jeśli o czymś zapomniałem to proszę pytać, a na pewno odpowiem.

Z góry dziękuje i proszę o pomoc.

Jak trzeszczy to najprawdopodobniej sterowniki…

Spróbuj zainstalować sterowniki z win7 lub Visty

Wygląda na to, że problem tymczasowo zniknął. Piszę tymczasowo, gdyż wcześniej po przeinstalowaniu sterowników również problem zniknął na jakiś czas a później znów się pojawił.

W każdym bądź razie, dziękuję za pomoc, gdy problem powróci, to napiszę.

Dodane 27.03.2013 (Śr) 10:32

Wygląda mi to jednak na grubszy problem, tak jakby system po restarcie/ponownym uruchomieniu tracił jakiś plik (ew. uszkadzał się sterownik) gdyż problem znów wrócił. Wcześniej myślałem, że to z powodu, używania Cleanerów (CCleaner, Odkurzacz), ale teraz właśnie ich nie używałem i problem nadal występuje.

Proszę o pomoc, gdyż jest to zdecydowanie irytujące…