Trzeszczący dźwięk po instalacji WIN 7

Witam, przesiadłem się z windowsa XP na windows 7 i zaczęły się problemy. Laptop nie jest jakiś nowy, ale spokojnie daje radę przy win 7, tylko coś z dźwiękiem jest nie tak bo na XP było wszystko dobrze. Na XP miałem zainstalowany jakiś sterownik albo program (nie pamiętam co to dokładnie było, jakoś nie przywiązywałem do tego uwagi) i dźwięk był czyściutki. Po przeinstalowaniu systemu na WIN7 gdy włączam jakąś mp3 czy film czy nawet dźwięk w grach to zamiast czystego dźwięku mam takie jakby trzeszczenie jak głośniej wezmę. Przy cichym słuchaniu nie ma tego problemu.

 

Mój laptop to Fujistsu Siemens ESPRIMO v 5535. Sterowników żadnych nie instalowałem, jadę na tych co mi win7 zainstalował przy instalacji systemu. Wcześniej na XP miałem taką ikonkę nową dźwięku a po jej kliknięciu miałem ustawienia dźwięku, różne opcje jak efekt jaskini czy sali koncertowej. Piszę o tym dlatego bo może ktoś skojarzy to coś.

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc.

 

Pozdrawiam

 

I to się rozchodzi. Wejdź w właściwości mojego komputera i menedżer urządzeń. Sprawdź czy masz jakieś wykrzykniki. 

Ten laptop ma Realteka -> http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-High-Definition-Audio-Codecs,Program,Windows,21164.html zainstaluj to :slight_smile:

Ściągnałem ten programik i teraz to w ogóle jest kabaret :smiley: jakby stado pszczół mi grało w lapku :stuck_out_tongue:

W menadżerze urządzeń zero wykrzykników, wszystko wygląda dobrze.

Pobrałem program SRS Audio Sandbox i dźwięk jest czyściutki, ale mam wersję trial na 2 tyg :frowning:

Cześć,

 

Kup pełną wersję a ograniczenie czasu działania zniknie.