Trzeszczący dźwięk

Mam XP.I Kartę dźwiękową : Realtek AC’97 Audio for VIA ® Audio Controller. Od wczoraj nagle w Winampie,podczas słuchania muzyki jest trzeszczący dźwięk. Odisnstalowałem sterowniki,zrobiłem czyszczenie rejestru,zaisntalowałem ponownie drivery i problem nadal się pojawia. Tak samo jest w Windows Media Player i w innych odtwarzaczach oraz podczas oglądania filmu,dźwięk się zawiesza i trzeszczy.

Tyle,że wcześniej wszystko grało jak należy.

W czym może być problem… ?

Proponowałbym sprawdzenie kabla łączocego kartę dźwiękową z głośnikami, wieżą ect. Być może gdzieś robi się zwarcie, które powoduje trzeszczenie. W szczególności zwróć uwagę na minijacka.

Pozdrawiam

miałem podobny problem z zestawem głosników i wymieniłem wtyk “Jack” przy podłaczeniu do karty i sprawa załatwiona - pewnie masz ten sam problem co ja

Otóż zrobiłem i tak. Wieża działa doskonale z głośnikami… problem pojawia się w systemie,bo przy odtwarzaniu np.filmu,właśnie tak się porządnie zacina,że i grafika się zatrzymuje…

Odinstaluj kodeki i zainstaluj jeszcze raz. Poza tym sprawdź czy nie złapałeś jakiegoś “syfa” z sieci, który Ci zżera proca.

Skończyły mi sie pomysły.

Powodzenia :slight_smile:

Czy odtwarzasz z dysku czy z napędu - czy obojętne i tak trzeszczy.

Sprawdź na słuchawkach.

Sprawdź taśmy sysgnałowe dysku i napędów,sprawdź wtyczki zasilające molex dysku i napędów - możliwy brak styku.

Sprawdź tryby pracy dysku i napędow DMA .

W XP.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851