Trzeszczacy dzwiek

wiec… jak to wyglada… mam trzaski - zarowno w input i output - w dzwieku otrzymywanym i ‘wydalanym’ :stuck_out_tongue: co do mojej konfiguracji to:

plyta glowna asrock k7s8x z najnowszym biosem i sterownikami z oficjalnej www. - pewnie ona jest problemem ^^

co do muzyki - obecnie zintegrowana - jako ze myslalem ze ta zintegrowana jest po prostu zepsuta, kupilem jakas pod 5.1 - jednak trzaski nie ustapily

512ddr

i chyba wiecej nie trzeba :slight_smile: co do tego problemu :stuck_out_tongue: no i winxp.

opis problemu dokladniejszy - dzwiek leci/jest wysylany (mikrofon, mp3, filmy) - on jest - jest odgrywany dobrze ale caly czas towarzysza mu BARDZO GLOSNE trzaski - jakby sie cos palilo na ognisku albo nie wiem… najbardziej przeszkadza mi jednak output bo chce zdawac relacje shoutcast z meczy w cstrike’a a z ‘pierdzacym’ mikrofonem nie moge.

co robilem zeby rozwiazac problem? instalowalem rozne wersje sterownikow do dzwieku zarowno na zintegrowanej jak i tej pod 5.1, dzwiekowi zintegrowanemu towarzyszy ‘mixer’ c-media audio - tam probowalem wszystkiego - nic nie daje, powiecie ze moze sluchawki? mikrofon? to i to wymienialem nie raz i nie 3. nie wiem co to moze byc… a i plyte glowna raz wymienilem - na ta sama - tzn inny egzemplarz - ale dalej… prosze o pomoc :slight_smile: wiem ze to ciezka sprawa :stuck_out_tongue: sam jako laik komputerowy podejrzewam moze jakies zwarcie na plycie? cos z zasilaniem? moze jakies zworki na plycie? nie wiem… prosze o jakakolwiek pomoc. w ramach ‘bonusu’ dodam wav nagrany na moim kompie - http://barman.forall.pl/ogien.wav | MIRROR: :smiley: http://bartekk.republika.pl/ogien.wav. prosze o pomoc!

Na początek zasilacz ,wtyczki zasilające,taśmy sygnałowe.

Przewód audio z napędów CD do płyty odłącz całkiem.

Reset biosu zworką,baterią,ustaw tylko co trzeba.

Karta zintegrowana w biosie oczywiście wyłączona na disabled, na końcu zapisz bios Save.

Zmieniaj slot PCI dla karty muzycznej(pierwszy licząc od AGP wolny).

Uruchom kompa w minimalnej konfiguracji,karta grafiki,karta PCI muzyczna i dysk i sprawdź.

I teraz metoda prób i błędów.

Sprawdź z instrukcją wszystko na płycie czy dobrze,oraz poprawność montażu do obudowy,może jakieś zwarcie.

dzieki za pomoc ale ten… chcialbym ta zintegrowana ujarzmic :slight_smile: bo z tej pod pci chcialem wyciagnac zworke no i … ^^

Wszystko sprawdzasz tak samo - tylko bez karty PCI muzycznej.