Trzeszczcący dysk twardy podczas wczytywania ikon

Witam! Rozwinę tu troszeczkę wątek podany w tytule ponieważ nie starczyło tam miejsca, aby wszystko napisać. Ikony, od gier, które znajdują się na partycji H, bardzo wolno się wczytują. Dodatkowo podczas tego procesu mój dysk twardy zaczyna głośno trzeszczeć. Pragnę zauważyć, że trzeszczy on tylko podczas wczytywania ikon z partycji H. Ikony programów, które znajdują się na partycji C wczytują się normalnie i dysk również normalnie się zachowuje. Obydwie partycje były formatowane ponieważ musiałem na nowo zainstalować system Windows, a po reinstalacji gry nie chciały działać. Moje pytanie jest następujące: czy da się zlikwidować to trzeszczenie, czy niestety po sformatowaniu trzeba się z tym pogodzić? Za odpowiedź serdecznie dziękuję. Pozdrawiam!

Hej,

A jakiego programu zabezpieczającego używasz? Może to oprogramowanie antywirusowe po włączeniu zawartości partycji skanuje pliki gry i stąd zwolnienie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zobacz Health w HD Tune - może jakiś bad sector.

Używam Comodo Antivirus, a po wyłączeniu go tak jak powiedziałeś ikony wczytały się szybko, a dysk nie trzeszczał.

Co do HD Tune tutaj jest screen. http://imageshack.us/photo/my-images/703/nsb0.png/

Hej,

Zatem w ustawieniach programu dodaj folder do listy wyjątków skanowania i tyle.

Dysk jest OK.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok, dziękuję bardzo za pomoc. :smiley: