Trzeszczenie przy poruszaniu myszką

Witam mam problem. Otóż przy poruszaniu myszką (A4Tech G7-360N) trzeszczy w słuchawkach (Panasonic RP-HT 161). Nie wiem jaka jest moja karta dźwiękowa. W Menadżerze Urządzeń mam: Avnex Virtual Audio Device, Nvidia High Definition Audio (x4), Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio). Dodam że jeżeli odłącze to ostatnie w menadżerze to nie trzeszczy, ale nie mam przez to dźwięku. Dodam, że komputer nowy, bo był składany rok temu.

Zobacz czy masz uziemiony komputer , takie trzeszczenie często spowodowane jest tym iż komputer nie jest uziemiony

A możesz mi powiedzieć jak to zrobić? Bo na hardware nie znam się za bardzo :cry:

Hej,

Sprawdź po prostu, czy komputer podłączony jest do gniazdka bądź listwy z bolcem. Oczywiście by takie uziemienie miało sens, koniecznie trzeba mieć również gniazdka elektryczne z uziemieniem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Listwa do której podłączony jest komputer ma bolec, listwa podłączona jest do przedłużacza z bolcem, a przedłużacz do gniazdka bez bolca. Nie wiem jak sprawdzić uziemienie bo nie znam się na tym za bardzo…

Hej,

Jeśli gniazdka nie mają bolca, to na pewno są bez uziemienia - to że listwa i przedłużacze uziemienie mają nie ma w takiej sytuacji żadnego znaczenia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Aha czyi nic w tej sytuacji nie zrobie… Dobra, jakoś można z tym wytrzymać.

Hej,

Możesz spróbować próbnie podłączyć komputer do uziemionych gniazdek i zobaczyć, czy występują podobne objawy. Jeśli będą występować nadal, będziemy mogli szukać dalej. A jeśli ustąpią to wiadomo, gdzie problem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przez przypadek chyba złamałem wejście na słuchawki z przodu, więc podłączyłem z tyłu i problem w magiczny sposób zniknął… Ciekawe…

Hej,

A myszkę też masz podłączoną do przednich portów USB?

Pozdrawiam,

Dimatheus