Trzeszczenie w głośnikach nawet gdy wszystko ściszone?

Mam problem od jakiegoś czasu trzeszczy mi w głośnikach/słuchawkach nawet gdy wszystko ściszę… (sprzęt w opisie)

dziękuje za odpowiedz

Mam to samo w głośnikach Creative i nie mam pojęcia co to może być , na pewno nie sterowniki bo sprawdzałem.

Trzeszczy jak komputer jest wyłączony? Kijowa instalacja elektryczna.

nie gdy komp jest na off - nie trzeszczy i oby nie zaczął:)

dodam iż trzeszczy od jakiegoś czasu przedtem nie było tego problemu…

pisząc “nawet gdy wszystko ściszone” miałem na myśli wyciszenie wszystkich kanałów typu wejście mikrofonowe, line in i itd w MIXER.

A i jeszcze jedno gdy ruszam myszką chyba trzeszczenie jest gorsze:(

Jak wyciszysz głośnik jego potencjometrem również ? Jeśli tak weź dotknij tyłu obudowy pc’ta i zobacz czy wtedy trzeszczy :slight_smile:

Dołączam się do pytania. Mam to samo na słuchawkach.

Pewnie kabelek jest ułamany lub przerwa przy wtyczce. Ewentualnie może nie dociśnięte do gniazda? Na innych słuchawkach/głośnikach jest w porządku?

Ja np. mam tak na każdych słuchawkach (3 sztuki łącznie)

witam wiec problem jak najbardziej aktualny :frowning:

dotkniecie obudowy nic nie pomogło, wątpię żeby to było coś z prądem elektrycznym, kiedyś na innym mieszkaniu miałem właśnie problem takiego typu iż trzeszczało mi w głośnikach wtedy gdy np: pralka lub odkurzacz był włączony (nawet u sąsiada) lecz po zakupie listwy przepięciowej z jakimś filtrem firmy BELKIN ten problem miałem z głowy.

A teraz mi trzeszczy bym powiedział od myszki :frowning:

dziwi mnie ten problem bo przecież kartę muzyczną jaka posiadam to bez obrazy nie jest jakaś “no name” ?

a i potwierdzam nie jest to winna słuchawek czy głośników

Dodane 09.10.2011 (N) 22:47

W moim przypadku problem rozwiązałem wyłączając w Menedżer Urządzeń-> Kontrolery dźwięku, wideo i gier-> NVIDIA Hing Definition Audio a miałem tych pozycji aż cztery! i dodam iż nie przesyłam dźwięku do TV przez kabel HDMI ponieważ raz używam odtwarzacza Gomplayer na monitorze a raz na telewizorze i tym samym na głośnikach komputerowych a raz na kinie domowym… i nie chce mi się w nim przełączać w w/w programie urządzeń do odtwarzania dźwięku…