Trzeszczenie w głośnikach

Witam,

Od pewnego czasu podczas oglądania filmu doznaje trzeszczenie w głośnikach. Zazwyczaj dzieje się to w sytacjach gdy np. wybucha bomba, drzwi z wielkim hukiem sa otwierane itp. sytuacje gdy dźwięk się podnosi czyli chodzi chyba o niskie tony.

Nie wiem jak się uporać z tym problemem.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam.

Hej,

Zmniejsz poziom głośności wychodzący z komputera. Lepiej podgłośnić fonię na głośnikach niż na sygnale, który do tych głośników dociera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Chodzi o to ?

http://scr.hu/9bw/t5ns3

Jeśli tak to prosiłbym o podpowiedź jak po ustawiać odpowiednie kanały.

Pozdrawiam.

Hej,

Nie do końca. Poziomy umożliwiają odpowiednią konfigurację głośników tak, by zmaksymalizować doznania płynące z dźwięku 5.1. Bardziej chodzi o sam poziom głośności sygnału audio, który przekazywany jest do głośników. Na poniższym screen’ie zaznaczyłem go na czerwono.

05779486026380590936_thumb.jpg

:arrow: Pokaż też na screen’ie, jakie są ustawienia w zakładkach Konfiguracja głośnika oraz Efekt dźwiękowy. Być może equalizery są ustawione zbyt mocno i dźwięk czasami jest przesterowany, co objawia się wspominanymi przez Ciebie trzaskami.

:arrow: Dodatkowo napisz, na mniej więcej jakim poziomie ustawione są głośniki w zestawie - tzn. jak bardzo pokrętło na głośnikach jest ustawione. Więcej niż połowę?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Z ciekawości odtworzyłem film w innym programie. Problem nie wystapił. :slight_smile:

Dziękuje serdecznie za pomoc i za zainteresowanie się.

Pozdrawiam.

Hej,

Problem więc może wynikać z błędnego ustawienia parametrów dźwięku w kodekach, które są wbudowane w program multimedialny. Z ciekawości - w którym programie problem ten występował, a w którym nie? Czy to samo tyczyło się playerów do odtwarzania muzyki?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam jeszcze jeden pomysł. A mianowicie zobacz czy nie masz przypadkiem włączonego nasłuchu z mikrofonu :wink:

Jeśli tak, to kiedy masz jakiś efekt dźwiękowy mikrofon to wyłapuje i dźwięk staje się dziwny. Mało prawdopodobne, ale jednak warto zacząć sprawdzać od ustawień ^^

Dodane 04.12.2012 (Wt) 19:37

Aha, jeśli masz włączony ten nasłuch to podobne trzeszczenie będziesz słyszał przy wyższym poziomie głośności przy dowolnym programie odtwarzającym jakiś dźwięk.

Hej,

Może tak być - ale wtedy w każdym programie pojawiałby się problem, oczywiście zakładając, że filmy odtwarzane są na porównywalnym poziomie głośności. Kwestia druga - najczęściej w oprogramowaniu do karty dźwiękowej domyślnie włączona jest opcja wygłuszania dźwięków zapętlonych, co zapobiega sprzężeniom zwrotnym i zniekształceniom dźwięku. Aczkolwiek zawsze od tego mogą być wyjątki. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus