Trzeszczenie w laptopie

Witam. Mam mały problem z laptopem - ASUS k50C. Chodzi o to że od jakiś 2dni trzeszczy, ciężko opisać ten dźwięk. Po lekkim puknięciu w obudowę od dołu uspokaja się na jakąś chwilę a potem dalej trzeszczy. Ktoś wie może o co chodzi?

Być może wentylator daje takie oznaki że coś się dzieje z nim niedobrego. Jeżeli nagromadziła się tam spora ilość kurzu to wyczyść i wtedy sprawdź czy problem nadal występuje.

Wiem, że większości z Was ta porada wyda się absurdalna ale miałem kiedyś w rękach jakiegoś ASUSa zbliżonej serii z podobnym objawem - dziwne dźwięki (stukania) i objaw totalnie odlotowy - przesunięcie dłoni po obudowie powodowało sprzężenie (pisk) w głośnikach. Sprzęt był na gwarancji więc zgłosiłem usterkę do ASUSa. W odpowiedzi otrzymałem poradę, by przywrócić system z recovery co wydało mi się absurdalne ale serwis uparcie twierdził, że zanim go wyślę mam to koniecznie zrobić. Po konsultacji z klientem (dane) zrobiłem recovery i ku mojemu olbrzymiemu zdziwieniu problem znikł! Nie twierdzę, że tu będzie podobnie ale jeśli to nie problem to można spróbować…

:roll:

Ok ale jak się dostać do niego? rozkręciłem wczoraj wszystkie śrubki od spodu i pokrywa nie chciala się odczepić