Trzeszczenie w słuchawkach podczas słuchania muzyki

Mam taki problem od wczoraj: zauważyłem, że podczas słuchania muzyki przy mocniejszych basach dźwięk w słuchawkach trzeszczy (charszczy). Wcześniej tego nie było. Po ponownym uruchomieniu komputera wszystko powraca do normy. Zauważyłem, że problem występuje dopiero po jakimś czasie od uruchomienia systemu.

No to trzeba sprawdzić słuchawki na innym kompie lub na innych słuchawkach, sprawdź również ustawienia w sterowniku dźwięku.

Odpowiedź prosta, zepsute słuchawki, a u kolegi może być problem z uziemieniem.

Jeśli podłączasz słuchawki do przedniego panelu to odłącz wszystko co masz tam podpięte na USB. Powiedz czy już działa normalnie.

Nie, są podłączone z tyłu. Słuchawki są sprawne. Wydaje mi się, że ma to związek z przegrzewaniem komputera, bo ostatnio w chłodniejsze dni nie miałem takiego problemu.

To sprawdź temperatury wszystkich radiatorów, może czas zrobić konserwację kompa.

MCP lubi osiągać bardzo wysokie temperatury przez co potrafią spaść FPS’y, więc chyba z tym też ma coś wspólnego.

Odkurzanie,zmień pastę, jak nie ma radiator wentylatora załóż i zbijesz temperaturę.