Trzeszczy głośnik w laptopie po podłaczeniu głośników zewnetrznych

Witam
Niedawno kupiłem laptopa Dell G3 3590-7311. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z laptopa ale mam pewien problem. Po podłączeniu do niego głośników (zestaw 2.1), momentami trzeszczy głośnik w laptopie. Wydaje się tak jak by dźwięk przebijał w głośniku od laptopa. Zmieniałem przewód od głośników i jest to samo. Wcześniej były podłączone do komputera stacjonarnego i nie było problemu. Macie jakieś rozwiązanie?

Sprawdź na słuchawkach. Możliwe, że gniazdo jack jest nieprawidłowo przylutowane, albo uszkodzone.
Sterowniki karty dźwiękowej instalowałeś, czy używasz systemowych?

Ten model laptopa posiada złącze jack combo , aby podłączyć w\w zestaw potrzebny będzie adapter jack rozdzielający słuchawki i mikro na oddzielne wtyki. Taki adapter jest do dostania za ok. 10 zł. Szumy które słychać wynikają ze stykania wtyku mikrofonu i jednego kanału słuchawek.

Przed przeczytaniem poprzedniego posta chciałem wyeliminować problemy softowe i uruchomiłem z pendrive Live Distro Kubuntu i tam ten problem nie występuje.

Hej,

  • A z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?
  • Jaka wersja sterowników do karty dźwiękowej zainstalowana?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Korzystam z Windows 10 Home. Sterowniki zainstalowałem ze strony Della ich numerek to 6.0.8694.1. Dla testu odinstalowałem je i pozwoliłem Windowsowi zainstalować swoje, ale to nic nie dało. Mój problem nie jest jakoś zbytnio uciążliwy, po prostu nigdy wczesiej z czymś takim się nie spotkałem i zastanawiam sie czemu tak sie dzieje.

Jeśli faktycznie masz gniazdo 4pinowe jack to rada z przejściówką jest prawidłowa. Linux mógł nie załączyć mikrofonu, a Windows próbuje to zrobić automatycznie.
Możesz zainstalować jeszcze sterowniki realteka i po włożeniu wtyku oprogramowanie powinno cię zapytać jakie to złącze. Tylko wybierz dla pewności głośniki stereo, a nie słuchawki żeby przypadkiem nie próbował znowu łączyć headset.

Mam bardzo podobny problem na swoim HP. Wszystko zaczęło się od aktualizacji Windowsa do wersji 1903. Problem ustępuje wyłącznie po ponownym uruchomieniu laptopa. Próbowałem odinstalować sterownik, pobrać najnowsze - lecz bez pozytywnego rezultatu.
Myślę o postawieniu na nowo całego systemu - ale nie chce mi się tego robić. ;/

Zainstalowałem ponownie sterowniki realteka ale po włożeniu wtyku sam automatycznie ustawia mi te głośniki jako “Słuchawki (Realtek Audio)” Na pasku koło zegara jest ikona głośnika i tam moge przełaczyć jeszcze na “Głośniki (Realtek Audio)” ale to są głośniki wbudowane w laptopa. Nie ma nigdzie opcji ustawienia zewnetrznych głośników jako Głośników a nie słuchawek.