Trzy kości ramu ,problem z dostosowaniem prędkości do pracy!

Witam

Mam następujacy problem

Posiadam trzy kości ramu :

Dwie:

Hynix HYMD232 646A8-H

Rozmiar modułu 256 MB (1 rank, 4 banks)

Napięcie modułu SSTL 2.5

@ 133 MHz 2.5-3-3-6 (CL-RCD-RP-RAS) / 9-10-2 (RC-RFC-RRD)

@ 100 MHz 2.0-2-2-5 (CL-RCD-RP-RAS) / 7-8-2 (RC-RFC-RRD)

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

i jedną:

Nazwa modułu Micron 16VDDT3264AG-335B4

Rozmiar modułu 256 MB (2 ranks, 4 banks)

Typ pamięci DDR SDRAM

Szybkość pamięci PC2700 (166 MHz)

Napięcie modułu SSTL 2.5

@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS) / 10-12-2 (RC-RFC-RRD)

@ 133 MHz 2.0-3-3-6 (CL-RCD-RP-RAS) / 8-10-2 (RC-RFC-RRD)

Szybkość odświeżania Normalna (15.625 us), Self-Refresh

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-7DX+

z tego co wiem to ta płyta obsługuje do 266 mhz ale to normalne ze ramy bios dostosuje.

Problem jest w tym ze ramy nie chcą współpracować oddzielnie działają (wszystkie testowałem)

jak je podłączylem razem to komputer się włączy ale przy odpaleniu jakiegoś programu np do testów

( everest,ORTHOS)lub zajęcia większej pamięci odrazu komputer się resetuje, bios ustawiony jest

na automatyczne dostosowania ramu (timing) w biosie nie ma ustawienia mhz ramu tylko timing

czy ktoś może mi pomóc ?

czy da się coś z tym zrobić poustawiać timing aby wszystko bylo ok??

Czy raczej nie będzię wspołpracowac?

Może znajdzie się jakiś Obyty człowiek który się na tym zna:)

Dodam ze procesor to athlon2400 xp (2000 Mhz .fsb 130 )

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

To pewnie dlatego że są innej firmy. Jak się kupuje Ram’ y to trzeba barć z jednej formy bo właśnie nie chcą ze sobą współpracować.

Wlasnie tez tak mysle . dzieki za szybka odpowiedz . musze sie pozbyc te jednej :slight_smile: i chyba jeszcze przez to ze te 2 sa jedno stronne a ta szybsza dwu stronnaa (2 ranks) (1 ranks)

Prawdopodobnie da się zmienić FSB dla ramu (czyli te 133), zaawansowane opcje są w biosach Gigabyte standardowo ukryte i trzeba je dodatkowo aktywować kombinacją klawiszy (nie pamiętam jaką , poszukaj na google).

ja proponuję, zajrzeć do instrukcji obsługi i dowiedzieć się w które gniazda możesz zainstalować pamięć jedno, a w które dwustronną, dodatkowo po wejsciu do biosa na płycie gigabyte, więcej (zaawansowanych opcji) uzyskasz po wciśnieciu Ctrl+F1 w gł. menu.

Niestety u mnie nie ma schowanych zawansowanych funkci w biosie wciskam i nic … timing mam ogolnie widoczny ale fsb ramu nie ma jeśli chodzi o instrukcje to mam tylko to http://www.gigabyte.pl/products/mb/manu … _plus.html … Dzięki za odpowiedzi Poszperam w tej instrukcji…

Dodane 05.04.2009 (N) 19:36

NIestety chyba mi zostaje tylko wymiana tej jednej pamieci …Dzieki za odp …