Trzy pytanie na temat systemu Windows 7

Witam,

Ad.1 Tyle ile potrzebujesz, minimalna wielkość partycji systemowej, dla systemu 64 bitowego to 20GB.

Ad. 2 Zostawić i powierzyć systemowi zarządzanie nią.

Ad. 3 Jeżeli korzystasz z hibernacji - zostawić.

Ad.1 Na system spokojnie wystarczy 25-30 GB, o ile nie będziesz nic instalował na tej partycji.

Ad.2 Zależy jaki dysk. Jeśli HDD to zostawić, jeśli SSD to wyłączyć, albo ustawić “na sztywno” powiedzmy 2GB.

Ad.3 Według mnie hibernacja to zbędny bajer, ale jak kto woli.

 

Panowie, nie lubię tego słowa na forach - ale tutaj wypada… Co za bzdura z tym 25-30GB na partycji systemowej? Windowsa nie używacie? ;-)  Win7 64bit przy standardowej instalacji + jeden/dwa programy (np. MS Office) i standardowe korzystanie zaczyna się dławić po kilku miesiącach - aktualizacje na SSD 60GB i trzeba go czyścić. Może się mieści w 19GB po instalacji, ale potem dość szybko przybiera na wadze. Przy laptopie i dysku 250GB nie ma co za dużo myśleć - jedna główna partycja 250GB. Nie ma większego uzasadnionego powodu do dzielenia tego dysku (nawet jak na drugiej partycji chce się trzymać inne dane). Już lepiej wsadzić do laptopa dodatkowy dysk.

Nie kłóć się ze specjalistami z Redmond, jeżeli wg. nich 20GB wystarczy to wystarczy :wink: Teraz poważnie, zgadzam się że tak mała partycja jest niewystarczająca - tyle, że w druga stronę limitu wielkości też nie ma. Wszystko zależy od ilości zainstalowanych programów na partycji systemowej, przechowywanych danych etc. Każdy powinien sam wiedzieć ile miejsca jest mu potrzebne, jednego uniwersalnego wzorca nie ma.

Ad.1 Te 20GB są ustawieniem minimalnym dla każdej wersji Windowsa 64-bit?

Ad.2 Jakbym je wyłączył to jeszcze dojdzie kilka GB wolnego.

Ad. 3 Właściwie nie będę z niej korzystał.

Ad. 1 Rozumiem, na tej partycji będę miał zainstalowane programy takie jak Office, PDF, Skype itp.

Ad.2 Jest to zwykły HDD, bo czytałem na internecie, że jeśli mamy 4GB RAMu to można wyłączyć, a jeżeli mniej niż 4GB zostawiamy pamięć wirtualna.

Ad.3 Zrezygnuję z tej opcji.

Napiszę tak, dlatego wolałem się zapytać ile GB ustawić na taki system, osobiście nie chcę ustawiać jednej całej partycji na dysku 250GB, wolę jedną na system i druga na moje pliki prywatne, to takie zabezpieczenie jakby system się posypał cały na jednej partycji wtedy mogę dane stracić.

  1. Ustaw 50-60 GB na system. Resztę na drugą partycję. 

  2. Plik wymiany możesz ustawić na sztywno niestandardowy rozmiar 2 GB. Chyba że naprawdę intensywnie korzystasz z tego laptopa i brakuje pamięci, ale wtedy lepiej pomyśleć o dołożeniu pamięci RAM.

  3. Zostaw, jeśli korzystasz. 

 

Dla każdej 64 bitowej wersji Windows 7. Jak jednak słusznie zauważono wymagania podawane przez Microsoft a rzeczywistość to dwie zupełnie inne sprawy.

Napiszę tak, nie ma jednego ustalonego wzorca - przydziel tyle miejsca ile potrzebujesz. Ja na partycję systemową przydzieliłem 60GB, mam na niej pakiet Office, kilka mniejszych programów i parę dokumentów - całość zajmuje ponad 36GB.

 To są wymagania podawane tylko do zainstalowania systemu. Czyli Microsoft uważa, że użytkownicy nie potrzebują programów, bo wystarczy im sam Windows.

 Mogliby wreszcie jakąś “gwiazdkę” obok tego umieścić. 

A kto podaje z gwiazdką?

Chyba nikt. To tylko sugestia.

  1. 100GB,

  2. Nie ruszać, auto ustawienia będą optymalne,

  3. Twój wybór, ale IMO zostawić jak jest. Osobiście używam hibernacji (PC).