Trzy smartfony Honor na szesnaste urodziny dobrychprogramów!

A skąd wiadomo że nie obchodzimy wydobycin?

16 lat temu szukałem programów, które rozwiązały by mój problem. Od 15 lat przeglądam portal dp.pl. od 10 lat mam konto na dobrych programach. Trudno jest wybiegać 16 lat do przodu, ale myślę, że dalej będę aktywnym użytkownikiem dp.pl i to z tego portalu będę dalej czerpać wiedzę i dobre programy do swoich potrzeb.

Zdjęć z tamtego okresu niestety nie mam (zagubiły się gdzieś podczas przeprowadzki rok później). A był to czas kiedy sporo się działo. Kupiliśmy dom, który później przez rok szykowaliśmy do przeprowadzki (i mieszkamy w nim do dzisiaj). Poza tym pierwszy raz byliśmy w USA, i zjechaliśmy Florydę dookoła (z tego powodu szkoda mi zdjęć bo było kilka naprawdę fajnych).
A marzenie na następne 16 lat? Tak dlugo naprzód nie planuje - wolę się czymś pozytywnie zaskoczyć, niż pluć sobie w brodę że takich czy innych planów nie udało się zrealizować. Ale jedną z rzeczy, o której myślę to wyniesienie się z obrębu Polski centralnej, gdzieś na południe kraju, bliżej gór.

16 lat temu na pewno byłem dużo młodszy i na pewno ściągałem coś z najlepszego portalu DP a w przyszłości chciałbym w końcu się ogarnąć, ustatkować w końcu i marzę o dziecku :slight_smile: pozdrawiam i życzę co najmniej 100 lat działalności

Witam;
Mam na imię Damian i mam 31 lat,i od młodych lat mam styczności z komputerami zaczynając od comodoreC64, po Amigę 600 i 1200 przechodząc do komputera PC jak i od młodych lat jestem maniakiem gier komputerowych i różnego rodzaju programów.
16 lat temu korzystałem na pewno z systemu Windows98 jak i korzystałem z programów takich jak Norton antywirus 2002 Professional Edition ,
Opti Drive control 1.70 programu pozwalającego na testowanie wydajności napędów optycznych oraz jakości zapisu/odczytu danych na nośnikach CD/DVD/BD.
Przy jego użyciu sprawdzimy także jakość samych płyt głównie te 2 programy mam w pamięci.
Korzystałem z przeglądarki internetowej internet explorer którego data pierwszego wydania dla Windows wyszła 23 sierpnia 1995 roku poprzez Microsoft jak również przeglądarki Mozilli Firefox wydanej poprzez Mozilla Foundation której data pierwszego wydania wyszła 23 września 2002 roku,
jak również przeglądarki internetowej Maxthon wydanej poprzez Maxthon International Limited 11 lipca 2002 roku.
Używałem również systemu operacyjnego Windows XP który w 2001 roku został wydany. Był to pierwszy system Windows oparty na jądrze NT zarówno dla użytkowników domowych, jak i biznesowych. XP posiadał pierwsze zmiany interfejsu od czasu Windows 95.
Wraz z premierą konsoli Xbox Microsoft wszedł na rynek konsoli, zdominowany przez Sony i Nintendo.
W latach 20012002 Microsoft kupił producentów oprogramowania ERP tworząc cały nowy dział Microsoft Dynamics.
I może tyle o oprogramowaniu, następnie grałem w gry takie jak Heroes III Might and Magic jest to gra strategiczna turowa w trybie multiplayer i single player wydana w 1999 roku poprzez firmę 3DO Company, i dopiero 29 stycznia 2015 roku wyszła premiera edycji HD tej samej gry,
grałem również wtedy w The Settlers 4 jest to gra strategiczna czasu rzeczywistego i starożytnego wydana poprzez firmę Blue Byte w 2001 roku
W grze występuje kampania treningowa i można grać trzema rasami w których dowodzi się siłami Wikingów, Majów i Rzymian i w kampanii gra się przeciwko rasie komputerowej Mroczne Plemię która była dostępna tylko dla gracza komputerowego i jest to czwarta część serii “The Settlers”
wydana 15stego lutego 2001 roku, producenci Blue Byte Software i Gameloft i wydawcy Ubisoft, Blue Byte Software i Gameloft.
Jak również grałem w grę Diablo II kontynuacja gry typu RPG- Hack and slash Diablo, wyprodukowana przez Blizzard North i wydana przez Blizzard Entertainament 29 czerwca 2000 roku. Polskim dystrybutorem jest CD Projekt. W 2012 roku gra została uznana przez tygodnik Time za jedną z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek stworzono.
Następnie 27 czerwca 2001 roku wyszedł dodatek Diablo II Lord of Destruction wydany przez firmę Blizzard Entertainment.
W rozszerzeniu został dodany nowy akt gry- bohater trafia do Harrogath, by tam stawić czoła ostatniemu demonowi z Mrocznej Trójcy- Ballowi i jest to gra fabularna gra akcji, której twórcami są David Brevik, Max Schaefe,Erich Schaefer, Stieg Gedlund i Eric Sexton gra obsługiwana przez Platformy Microsoft Windows i Mac Os.
Teraz powiem co wiem o portalu dobreprogramy, który powstał 17 listopada 2002 roku i oficjalne jego otwarcie nastąpiło 7dmego grudnia 2002 roku początkowo portal nosił nazwę dobreprogramy.com i z czasem została ona skrócona do dobreprogramy a serwis udostępniony został z szeregu domen w tym także obecnie dobreprogramy.pl
którego założycielami są Leszek Kędzior, Kamil Cybulski, Robert Lis i Rafał Szramowiat.
W grudniu 2005 roku w teście serwisów z programami Programy za darmo magazynu Komputer Świat portal został oceniony najwyżej spośród polskich serwisów oferujących bazę oprogramowania. Informacje na temat serwisu dobreprogramy pojawiły się także w innych magazynach takich jak m.in PC Fotmat, Komputer Świat Ekspert i Dziennik.
Na aktualność z portalu powoływano się również na antenie TVN24 oraz TVN CNBC Biznes. W lutym 2004 roku serwis doczekał się nowego zielonego szablonu, zrywając z pierwotną pomarańczową kolorystyką, szablon ten utrzymał się do 25 sierpnia 2009 roku i tego dnia miała miejsce kolejna zmiana wyglądu.
Tym razem została utrzymana zielona kolorystyka, jednak sam portal uległ gruntownej przebudowie. Dodano m.in. bazę programów dla systemów GNU/Linux oraz OS X jak i wprowadzono możliwości opcjonalnej rejestracji.
Dopiero 1wszego sierpnia 2013 roku wprowadzono nową, bazującą na modnej stylistyce dużych ikon, dużych zdjęć, płaszczyzn i bieli, serwisu dobreprogramy.pl
Serwisy Gamikaze i TechIT zostały wyłączone, a newsy i treści prezentowane na tych stronach zaczęły pojawiać się na portalu dobreprogramy.pl
Portal dobreprogramy to portal skupiający się na publikowaniu materiałów związanych z nowymi technologiami, sprzętem komputerowym i oprogramowaniem, zarówno darmowym, jak i komercyjnym.
Portal oferuje codziennie aktualności dotyczące oprogramowania i technologii internetowych, bazę oprogramowania oraz artykuły związane z tematyką serwisu.Logo portalu stanowi komiksową twarz, przedstawiającą fragment płyty CD-ROM. Często publikowane są także felietony.
Od połowy 2007 roku portal dobreporgramy publikuje materiały wideo w postaci strumieni oraz plików do pobrania. Materiały te to głównie wywiady z twórcami popularnych aplikacji oraz rejestracje wideo prelekcji dotyczących otwartego oprogramowania. Od 2007 roku serwis, co rok organizuje zloty czytelników.
I zlot czytelników portalu dobreprogramy zorganizowany został w dniach 21-31 września 2007 roku w Szklarskiej Porębie. W zlocie wzięło udział 130 czytelników.
W dniach 5-7 września 2008 roku w Jastrzębiej Górze koło Władysławowa odbył się HotZlot, czyli drugie spotkanie czytelników dobre programy, a także TechIT i Gamikaze- nowych dzieł twórców dobrychprogramów.
W dniach 28-30 sierpnia 2009 odbył się kolejny zlot- HotZlot 2009 w Rynie na Mazurach.
W roku 2010 HotZlot zorganizowany został w Zamku na Skale w pobliżu Lądka Zdroju w dniach 9-11 lipca. HotZlot w 2011 roku odbył się w dniach od 4 do 6 lipca w Dolinie Charlotty na Pomorzu.W roku 2012 zlot czytelników odbył się kolejny raz na Zamku na Skale w dniach 13-15 lipca.
HotZlot 2013 obył się w dniach 26-29 lipca 2013 w Zamku Kliczków, a HotZlot 2014 w dniach 4-7 lipca po raz trzeci w Zamku na Skale.
Od 5 maja 2003 roku portal posiada własne forum dyskusyjne. Od początku istnienia forum bazowało na skrypcie PhpBB. Od lipca 2013 forum działa na skrypcie IP.Board. Jest to Jedno z największych forów dyskusyjnych w Polsce.
Obecnie portal odwiedza 7 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie generując w tym samym czasie około 36 milionów odsłon. Przeszło 80% czytelników to osoby w wieku 15 a 39 rokiem życie, niemal 75% posiada wykształcenie średnie lub wyższe.
Odbiorcami portalu są głównie osoby zainteresowane tematyką komputerową. Tyle z mojej strony i mam nadzieję że spodoba się Państwu mój kreatywny referat w który włożyłem odrobinę swojej wyobraźni i serca jak i pobawiłem się paroma dobrymi graficznymi programami.
Jak i mam nadzieję, że moja wypowiedź na temat co robiłem 16 lat temu jest wystarczająca by wygrać ten znakomity Gamingowy smartfon.
Moim największym marzeniem za kolejne 16 lat jest posiadanie MC-Laren GTR P1, który w wersji produkcyjnej dysponuje mocą 1000 koni mechanicznych, z czego 800 pochodzi z 3,8 litrowego V8 wyposażonego w podwójne doładowanie.
Jak i moim marzeniem za kolejne 16 lat jest stworzenie własnej strategicznej gry komputerowej, w trybie single player, multiplayer, lub gry sieciowej przeglądarkowej z opcją złota premium i aplikacją android.Po prostu jestem zdania jak marzyć i celować to najwyżej jak się da, następnie dążyć do realizacji celu. :slight_smile:
Pozdrawiam Serdecznie.
Damian Rak.
Na forum zamieszczam moje zdjęcie :slight_smile:

1 polubienie


Zostałem yetii…

Cześć,
16 lat temu byłem w LO i siedziałem przed monitorem kineskopowym i czytałem wypociny w większości Krogulca i Cebuli, dodatkowo rozmyślają jak by tu pobrać jakiś film i muzykę z KaZaA albo Bearshare. :slight_smile:
Stronka miała na górze taki samolot z flagą, a na niej był przekreślony pirat.

Jestem więc z Wami już baaaaaardzo długi czas.
Zdjęcia Wam nie wrzucę, bo nie mam takowego w zasobach w tej chwili. :slight_smile:
W ciągu kolejnych 16 lat … tylko Bóg jeden wie co będę robił, ale chciałbym zostać programistą.
Życzę Wam dalszego rozwoju i bycia w wirtualnej rzeczywistości jak najdłużej.
Fajnie by było wygrać ten smartphone jak ukoronowanie bycia tutaj tyle długich i wirtualnych lat. :slight_smile:

Pozdrawiam,
AuToR


Siemka! Ja już z Wami także jestem przez bardzo długi czas i tak jak co poniektórzy pamiętam tego śmiesznego pirata w logo DP :slight_smile: Poniżej zdjęcie mojego centrum dowodzenia z tamtych lat :slight_smile: I ten napęd FDD :smiley: A monitor był tak ciężki, że jeszcze skrzyneczka musiała go podtrzymywać by półka się nie złamała :smiley: Pamiętam jak ekipa DP zorganizowała konkurs aby wybrać jakąś osobę i jej ofiarować kompletny komputer. Z tego co kojarzę to jakiś chory chłopak dostał mega prezent od dobrych programów :slight_smile: Od lat korzystam także z pełnej bazy dobrych programów, bo zawsze znajduję to co potrzebuję :slight_smile: Pamiętam czasy HOT Zlotów i innych mega fajnych wydarzeń na forum i nie tylko :slight_smile: Oby kolejne 16 lat było tak samo udanych jak i teraźniejsze :slight_smile: Pozdrawiam

1 polubienie

16 lat temu miałem 6 lat, czyli jako zwykły sześciolatek siedziałem w domu uczyłem się tabliczki mnożenia, grałem w gry i na podwórku najlepsze dzieciństwo, nikt nie miał telefonu komórkowego, każdy wiedział gdzie kto mieszka, od rana do wieczora siedzenie na podwórku :).
W ciągu najbliższych szesnastu lat chciałbym mieć moją narzeczoną już za żonę, dziecko, dom, wymarzony samochód i prace tą w której jestem :). I huawei honor play :sunglasses:. Nic więcej do szczęścia nie potrzebuje :slight_smile:

hmmm 16 lat temu nie myślałem o smartfonie tylko kupnie nowej Śkodzie Fabi Kombi z 2002 r, gdzie przejechałem dopiero 59000 km.

1 polubienie

Przeszłość szesnastu lat systemów informatycznych to jak odzwierciedlenie ludzkości w erze paleolitycznej. Każdy homo sapiens posiadał jaskinię w której bytował na co dzień, wzniecał ogień i komunikował się między sobą na zasadzie ,dziamodziamdzianianiniania", chodził na polowania lub sam był przysmakiem dzikich zwierząt. Pewnej nocy, gdy spałem na swym kamiennym łożu na niebie pojawił się różnobarwny rozbłysk i wszystko się zmieniło. Obudziłem się w łóżku pod jedwabną pościelą przy boku wyperfumowanej i wymalowanej panny w murowanym ogrzewanym gazem domu z lodówką pełną mięsa z oknami w ścianach z widokiem na podjazd na którym stały dwa czerwone kabriolety (Fiaty 126p) … a po drugiej stronie pokoju na biurku włączony komputer z uruchomioną przeglądarką: https:/www.dobreprogramy.pl
W ciągu kolejnych szesnastu lat chciałbym by spełniło się moje następujące marzenie: dobrze wychować i wykształcić córkę, nigdy nie stracić poczucia humoru, wiary w ludzi i w siebie.
<< Wszystkiego najlepszego ,dobreprogramy"!!!>>

Szesnaście lat temu razem z moją najlepszą przyjaciółką (z którą przyjaźnię się do dziś) zamiast ćwiczyć na wfie, zgłaszałyśmy się na ochotnika do sprzątania kantorku wuefistów i w tym czasie jeździłyśmy wózkami do przewożenia piłek sportowych :wink: nic się nie zmieniło. Nadal jesteśmy tak samo szalone, jak wówczas!

Moje największe marzenie, to nakręcić film, który za 2 lata otrzyma nagrodę w konkursie głównym w Cannes w dowolnej kategorii, niekoniecznie dla reżysera.

1 polubienie

16 lat temu to były czasy ahh
pierwsze moje giełdy,składanie własnego peceta ,zarwane noce ,ile wtedy trzeba było poświęcić czasu żeby ściągnąć,grę,film(przy prędkościach 128kb) wtedy doceniałem włożony wysiłek i czas
No a teraz przez 16 następnych lat marzę aby nadążać i nie przegapić lepszych tytułów,
Pamiętam wasze strony sprzed tych lat były dużo prościej zbudowane,bez reklam ,nie kiedy z nie działającymi programami,ale to była jedyna alternatywa na legalne programy,i zaoszczędzenie czasu
Ciekawe jak będą wyglądać dobre programy za 16lat
Tu zdjęcie z pierwszych moich giełd ,i pierwszy biznes commodore 64 podpięte na 12 magnetofonów , drukowanie,docinanie i w niedzielę o 5 na giełdę by zarobionych pieniążków kupić Amigę 500
Ale człowiek wtedy był obrotny ,ile wtedy trzeba było się nachodzić aby najlepsze gry pierwszy na giełdzie, jeśli ktoś pamięta te czasy i był na tych giełdach pozdrawiam siwy
link_ZaTg0oJWIf43N2lXrfFiSUrmo4LVhTDZ%2Cw300h223

W 2002 roku rozważałem czy zdecydować się na peceta (z lewej) czy na Amigę 1200 w wersji TOWER (z prawej) czy na tą Panią (też z prawej). Ostatecznie zdecydowałem się na cały zestaw, jedynie peceta zdążyłem zmienić kilka razy, Amigę raz (na wersję classic) a Pani się została ta sama :smiley: Przyszłość? Hmmm… Amigi nie chciałbym już zmieniać :smiley:

1 polubienie

16 lat temu byłem 11 letnim pacholęciem grającym namiętnie w grę telewizyjną “Super Mario” oraz kupioną na bazarku grę “Tetris”. Gdy dorwałem się do telefonu komórkowego rodziców, sterując “wężem” niemal nabawiłem się bicepsów na kciukach. W końcu gdy dostałem wymarzony komputer rżnąłem w gry strategiczne, zwane przeze mnie “stragedię”. Dla równowagi sięgałem po literaturę, zwłaszcza tę z “indeksu ksiąg zakazanych” czyli np. “Sztukę kochania” Wisłockiej, kiedy to w konspiracji, zadekowany w szafie dorysowywałem ilustracjom “odpowiednie części części ciała”.

Za szesnaście lat będąc szpakowatym panem w średnim wieku z nostalgią jak i z ciekawością sięgnę po gry komputerowe lub inne nowinki techniczne, bo jak wiadomo mężczyźni to wieczni chłopcy.

16 lat temu mój świat zaczął wirować dookoła, ponieważ w domu pojawił się nowy mieszkaniec. oj działo się działo :slight_smile:

a czego pragnę w następnych 16 latach? … hmmm … może nowych rozwiązań w telefonach komórkowych np. fajnie jak powstanie taka funkcja, że telefon po upadku wraca do ręki właściciela bez potrzeby nachylania się :slight_smile:

pozdrawiam

my

“Zadanie konkursowe jest proste” :smile:

Zaiste “proste”, tak jak w sądzie:

– Pamięta pan, co pan robił 16 lat temu, 7 grudnia 2002 roku?
– Oczywiście, wysoki sądzie. Rano zjadłem śniadanie, wypiłem kawę…

Ale wiecie co? Ja naprawdę wiem, co robiłem 16 lat temu i do tego nawet wiem, co robiłem 7 grudnia 2002 roku! Poszperałem w dokumentach i okazało się, że tego dnia byłem z kilkumiesięczną córką w szpitalu na badaniach. Córka urodziła się kilka miesięcy wcześniej, też w 2002 roku, a teraz ma już 16 lat. Tak więc prawie cały 2002 rok to było sporo pracy przy nowo narodzonym dziecku.

Portal dobreprogramy.com też „urodził” się w 2002 roku, choć już wcześniej były publikowane wpisy zapowiadające ten fakt. A potem zapewne sporo pracy było przy „nowo narodzonym” portalu.

W 2002 roku z komputerami byłem już dobrze zaprzyjaźniony, gdyż pierwszy komputer (taki własny, mój) kupiłem w roku 1993. Tak więc w 2002 roku składałem już komputer dla syna, który wówczas miał 5 lat i stwierdziłem, że powinien od małego „uczyć się bawiąc i bawić się ucząc”. Dostał wtedy ode mnie maszynę z Pentium III 800 MHz i 512 MB RAM. Full wypas. :slight_smile:

Co będę robił za 16 lat? Ha. To wróżenie z fusów, podobne trochę do tego, gdy w podstawówce, na plastyce, mieliśmy temat „Jak wyobrażasz sobie świat w roku 2000”. Pamiętam, że prawie wszyscy rysowali wtedy latające samochody. :slight_smile:

Za 16 lat będziemy mieli rok 2034. Może wtedy będą już te latające samochody? A komputery, jakie będą? 16 lat temu nikt nie myślał o smartfonach, teraz są codziennością. Oczywiście posiadam smartfona, z tym że z systemem Windows 10 Mobile. Serio. Myślicie, że pora na zmianę?

Ciekawe o czym teraz nawet nie myślimy, a co za 16 lat będzie codziennością? Ja za 16 lat będę już na emeryturze, ale – mam nadzieję – nadal będę się interesował nowościami, techniką i nadal będę pisywał na dobrychprogramach. A moim marzeniem jest, abym znów mógł składać komputer, ale tym razem już dla wnuka lub wnuczki.

I mam nadzieję, że ogłosicie wtedy konkurs na 32-lecie dobrychprogramów. :slight_smile:

1 polubienie

16 lat temu przechadzałem się z rodzicami po górskim miasteczku i gdy zobaczyłem pewien mały dziwny samochodzik, pod wpływem jego piękna zdecydowałem co chcę robić gdy dorosnę. Zdecydowałem, że zostanę pizzamenem. Wtedy myślałem, że to praca marzeń, dorastając uświadomiłem sobie jednak, że prawda jest zupełnie odwrotna i że muszę skorygować swoje plany życiowe. Dziś jestem 16 lat starszy, 80kg grubszy i wykonuje najnudniejszy zawód świata - informatyka. W ciągu następnych 16 lat chciałbym wziąć się za siebie i schudnąć na tyle, żeby kiedyś, jak będę miał kryzys wieku średniego pojechać w to samo miejsce ze zdjęcia i zmieścić się do takiego samochodziku, aby cyknąć sobie fotke i postawić pozniej na kominku. Chociaż wiem, że mi się nie uda bo jestem leniwy i siedze po 10 godzin przed komputerem stawiając nawiasy.

W 2002 roku byłem już szczęśliwym posiadaczem PC z Pentium III 500Mhz@550MHz i GeForce 2 MX. Niestety wysłużona Amiga 500 z Workebnchem musiała ustąpić i w to miejsce wszedł PC z Windowsem 98 SE z podzespołami jak wyżej.

Multimedialny komputer służył nauce, co widać na zdjęciu po ułożeniu rąk na myszce i klawiaturze :wink: Tak to były jeszcze czasy przed słynnym później WSADem, idealnym do gier FPS. Co do zdjęcia to wówczas komputer dostałem z subwooferem (ten klocek szary na biurku) i powiem wam do dziś wspominam piosenki z Winampa z tamtych czasów, był kop! Również na zdjęciu widać przesłonę na monitor, dzięki której mniej promieniowania z monitora z “tyłkiem” trafiało do użytkownika, dzięki czemu można było dłużej grać, znaczy się edukować w programach multimedialnych (żadnych takich nie miałem! :stuck_out_tongue: )

To czas także szkoły średniej, Grand Theft Auto: Vice City, Duke Nukem: Manhattan Project czy Colina 3. Pamiętam, że wówczas zaczęła się małyszomania i to wówczas zaczęliśmy grać u bukmachera (nic nie wygraliśmy!). Format XviD był już na tyle popularny, że w klasie krążył dysk CD z E=mc2. DVD raczej nie było powszechne jeszcze, aż tak bardzo. Pamiętam również, że gdzieś w CDAction przeczytaliśmy o primerze konsoli Xbox od Microsoftu. Było to dla nas czymś egotycznym, gdyż każdy chciał mieć “szaraka” od Sony. Ahh to również rok Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Korea-Japonia, gdzie niejeden z nas puszczał Bąka prawą stroną :wink:

Ehhh, ciekawy rok, ale nie kończę słowami “kiedyś to było lepiej”, bo wcale nie było, ale miło było sobie powspominać :slight_smile:

Mam nadzieję, że za 16 lat nadal będę jeszcze na bieżąco w branży IT i nadal będzie dopisywać zdrowie i trochę szczęścia, które zawsze się przydaję. Liczę też na odrodzenia systemu mobilnego od Microsoftu i więcej czasu na przyjemności, którego było pod dostatkiem 16 lat temu. Życzę tego sobie i Wam wszystkim.

Pozdrawiam,
djfoxer

2002djf