Trzy smartfony Honor na szesnaste urodziny dobrychprogramów!

„3, 2, 1, Start!!!” – tym prostym hasłem ogłosiliśmy początek działalności serwisu dobreprogramy dokładnie 16 lat temu. W krótkiej notce poprosiliśmy o wyrozumiałość i zapewniliśmy o planowanym rozwoju. To były początki internetu na szerszą skalę. Facebook powstał dopiero dwa lata później, Wykop - 3, a większość naszej konkurencji jeszcze nie myślała o jakichkolwiek działaniach w sieci.

Mamy trzy smartfony Honor Play do rozdania!

Jako że to 16. urodziny, trzeba to jakoś uczcić. Mamy dla Was konkurs, w którym nagrodami są trzy smartfony Honor Play. Czyli jedna z najlepszych tegorocznych premier w swojej kategorii. Podwójny aparat w lewym górnym rogu, 6,3 cala IPS LCD 19,5:9 oraz FullHD+ i wiele innych plusów, o których przeczytać możecie chociażby w recenzji komórkomanii - polecamy.

Najważniejsza jednak jest kluczowa idea, dla której tego smartfona stworzono – gaming. Jeśli ktoś marzył o smartfonie do gier, tu ma bardzo komfortową opcję. GPU Turbo, zaawansowany silnik wibracyjny, Kirin970, audio Histen, bateria 3750 mAh. Co tu dłużej wymieniać? Lepiej zagrać!

Challenge accepted! Co trzeba zrobić?

Zadanie konkursowe jest proste: napiszcie (lub lepiej pokażcie zdjęcie) co robiliście 16 lat temu – gdy powstawały dobreprogramy. Dodatkowo powiedzcie, jakie marzenie chcielibyście spełnić w ciągu kolejnych szesnastu lat .

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku (10 grudnia) włącznie, we wtorek kolegium redakcyjne oceni Waszą kreatywność i do końca tygodnia wybierzemy trzech użytkowników, do których powędrują trzy smartfony.

1 polubienie

@tomekb nie obrażając komórkomani, podlinkował bym tekst naszej koleżanki - https://www.dobreprogramy.pl/Nowy-Honor-Play-pierwsze-chwile-ze-smartfonem-stworzonym-do-rozrywki,News,89800.html :slight_smile:

16 lat to szmat czasu, ale z tego co pamiętam był to okres w którym nie musiałem decydować jaki smartfon kupić i sprawdzać na bieżąco co się dzieje w świecie nowej technologii. Pamiętam ten czas gdy chodziłem do liceum, a popołudnia spędzałem na fotografii analogowcem Kodaka, rodziców. Piłka nożna, sport, spacery, wypady ze znajomymi na piwo za miasto. Teraz to już lekko nierealne, czasy się zmieniły… a za równe 5 dni skończę kolejne 16 lat :slight_smile:

Ah no tak… 2002 :


moje wczesne zainteresowanie komiksami :slight_smile:


jego czas nadszedł na ognisku

A co sobie życzyć przez kolejne 16 lat? Jakoś wytrwać do 48 :slight_smile:

1 polubienie

Nie wiem co robiłem 16 lat temu, nie mam skonkretyzowanych marzeń na kolejne szesnaście lat…za to “wiem” co będzie za 16 dni, po wskazanym wyżej terminie, gdy rozlegnie się “wrzask” gdzie rozstrzygnięcie i kiedy będą wysłane nagrody…ta moja “wiedza” mieści się w jednym zdaniu, będącym cytatem z klasyka…“Jesteśmy zawaleni pracą, bo planujemy sporo różnych rzeczy, które lada moment się pojawią.”

16 lat temu po przeprowadzce na wieś miałem tyle zajęć z domem i otoczeniem, że sporadycznie zaglądałem na DP, a w dodatku komórka nie miała zasięgu, a i z internetem też były kłopoty. To były czasyyyy.

Na 100 % byłem w szpitalu, po pewnym zdarzeniu które rzutuje na moje życie do dziś.

Witam
Dokładnie 16 lat temu byłem w wojsku w Wędrzynie (województwo lubuskie). Wtedy moja wiedza na temat internetu można by rzec była bardzo, ale to bardzo uboga. Coś słyszałem, że można przez telefon się połączyć i z kimś pogadać. 7 grudnia 2002 roku miałem już za sobą nieco ponad 2 dwa miesiące służby. Tak, to był czas kiedy jeszcze służba wojskowa była obowiązkowa, a ja trafiłem do wojska w bardzo późnym wieku, gdyż w momencie powołania miałem skończone 27 lat. Służbę wojskową bardzo mile wspominam. Postrzelałem trochę z “kałacha”. Niestety z tego czasu nie zachowałem żadnego zdjęcia. W sumie to chyba miałem tylko jedno wspólne przy czołgu. Tak na prawdę to nie mam jakiś marzeń na nadchodzące 16 lat. Teraz mam się dobrze, a nawet bardzo dobrze. Jestem szczęśliwym człowiekiem. Nie miałbym nic przeciwko temu, aby moje najbliższe 16 lat oraz reszta mojego życia wyglądała podobnie.
Pozdrawiam serdecznie
Andrzej

Witam bardzo serdecznie wszystkich fanów serwisu dobreprogramy.pl. Szesnaście lat temu, gdy powstawał seriws dobreprogramy.pl przystępowałem do drugiej Komunii Świętej. Był to piękny okres. Podczas komunii czułem obecność Pana Boga. Wszystko było bardzo pięknie.
W ciągu kolejnych szesnastu lat chciałbym być zdrowy i chciałbym aby moja rodzina była zdrowa, bo zdrowie jest najważniejsze w życiu. No może Pan Bóg jest na pierwszym miejscu a potem zdrowie. Pozdrawiam wszystkich fanów serwisu dobreprogramy jaki i cały zespół portalu.

Większość z obecnych czytelników to pewnie osoby starsze które doskonale pamiętają swoje życie 16 lat wstecz. Ja 16 lat temu byłem małym 3-latkiem. Nie jestem w stanie pokazać na zdjęciu co wtedy robiłem, ale wiem że byłem strasznym idiotą a jednocześnie wielkim farciarzem xD Z tego co opowiadali mi w domu to raz dorwałem się prostego przedmiotu nazywanego cyrklem i prawie skończyło się to utratą oka (podrzuciłem go do góry i ten trafił mnie obok oka). No cóż, dzieciak dorwie się wszystkiego. Pomyśleć, że dożyłem studiów :stuck_out_tongue: Ale wracając do tematu. Jakie mam marzenie na następne 16 lat ? W sumie to… nie mam. Mam jedynie mały cel. Jestem graczem. I jak każdy gracz mam tytuły którę muszę, po prostu muszę ograć. Moim małym celem jest zarobienie na wakacjach na PS4 i ogranie kilku świetnych w moich oczach tytułów. Głównie celuję w The Last Guardian, Detroit i tytuł wyjątkowy który dopiero niedawno dane mi było odkryć: NieR: Automata. Mam nadzieję, że będzie taka możliwość :stuck_out_tongue:
Dodaje zdjęcie poglądowe tego agresywnego osobnika cyrkla. Uważajcie na niego.
Cyrkiel-Kamet-Metalowy-Szkolny

16 lat temu – Horn i narzekanie na ciężki, duży aparat fotograficzny i własne zachcianki, żeby z zagranicznej podróży przywieźć jakieś fotki. Do głowy mi wtedy nie przyszło, że telefonem będę robił zdjęcia o podobnej albo i lepszej jakości.

O grach to w ogóle nie ma co mówić – jakiś Snake i Pong co najwyżej…

Za 16 lat to ja już nie będę miał żadnych urządzeń – wszystko załatwi chip w mózgu: dostęp do informacji, przelewy, gry, komunikację z innymi chipami… eee… przepraszam… ludźmi. :slight_smile:

A skąd wiadomo że nie obchodzimy wydobycin?

16 lat temu szukałem programów, które rozwiązały by mój problem. Od 15 lat przeglądam portal dp.pl. od 10 lat mam konto na dobrych programach. Trudno jest wybiegać 16 lat do przodu, ale myślę, że dalej będę aktywnym użytkownikiem dp.pl i to z tego portalu będę dalej czerpać wiedzę i dobre programy do swoich potrzeb.

Zdjęć z tamtego okresu niestety nie mam (zagubiły się gdzieś podczas przeprowadzki rok później). A był to czas kiedy sporo się działo. Kupiliśmy dom, który później przez rok szykowaliśmy do przeprowadzki (i mieszkamy w nim do dzisiaj). Poza tym pierwszy raz byliśmy w USA, i zjechaliśmy Florydę dookoła (z tego powodu szkoda mi zdjęć bo było kilka naprawdę fajnych).
A marzenie na następne 16 lat? Tak dlugo naprzód nie planuje - wolę się czymś pozytywnie zaskoczyć, niż pluć sobie w brodę że takich czy innych planów nie udało się zrealizować. Ale jedną z rzeczy, o której myślę to wyniesienie się z obrębu Polski centralnej, gdzieś na południe kraju, bliżej gór.

16 lat temu na pewno byłem dużo młodszy i na pewno ściągałem coś z najlepszego portalu DP a w przyszłości chciałbym w końcu się ogarnąć, ustatkować w końcu i marzę o dziecku :slight_smile: pozdrawiam i życzę co najmniej 100 lat działalności

Witam;
Mam na imię Damian i mam 31 lat,i od młodych lat mam styczności z komputerami zaczynając od comodoreC64, po Amigę 600 i 1200 przechodząc do komputera PC jak i od młodych lat jestem maniakiem gier komputerowych i różnego rodzaju programów.
16 lat temu korzystałem na pewno z systemu Windows98 jak i korzystałem z programów takich jak Norton antywirus 2002 Professional Edition ,
Opti Drive control 1.70 programu pozwalającego na testowanie wydajności napędów optycznych oraz jakości zapisu/odczytu danych na nośnikach CD/DVD/BD.
Przy jego użyciu sprawdzimy także jakość samych płyt głównie te 2 programy mam w pamięci.
Korzystałem z przeglądarki internetowej internet explorer którego data pierwszego wydania dla Windows wyszła 23 sierpnia 1995 roku poprzez Microsoft jak również przeglądarki Mozilli Firefox wydanej poprzez Mozilla Foundation której data pierwszego wydania wyszła 23 września 2002 roku,
jak również przeglądarki internetowej Maxthon wydanej poprzez Maxthon International Limited 11 lipca 2002 roku.
Używałem również systemu operacyjnego Windows XP który w 2001 roku został wydany. Był to pierwszy system Windows oparty na jądrze NT zarówno dla użytkowników domowych, jak i biznesowych. XP posiadał pierwsze zmiany interfejsu od czasu Windows 95.
Wraz z premierą konsoli Xbox Microsoft wszedł na rynek konsoli, zdominowany przez Sony i Nintendo.
W latach 20012002 Microsoft kupił producentów oprogramowania ERP tworząc cały nowy dział Microsoft Dynamics.
I może tyle o oprogramowaniu, następnie grałem w gry takie jak Heroes III Might and Magic jest to gra strategiczna turowa w trybie multiplayer i single player wydana w 1999 roku poprzez firmę 3DO Company, i dopiero 29 stycznia 2015 roku wyszła premiera edycji HD tej samej gry,
grałem również wtedy w The Settlers 4 jest to gra strategiczna czasu rzeczywistego i starożytnego wydana poprzez firmę Blue Byte w 2001 roku
W grze występuje kampania treningowa i można grać trzema rasami w których dowodzi się siłami Wikingów, Majów i Rzymian i w kampanii gra się przeciwko rasie komputerowej Mroczne Plemię która była dostępna tylko dla gracza komputerowego i jest to czwarta część serii “The Settlers”
wydana 15stego lutego 2001 roku, producenci Blue Byte Software i Gameloft i wydawcy Ubisoft, Blue Byte Software i Gameloft.
Jak również grałem w grę Diablo II kontynuacja gry typu RPG- Hack and slash Diablo, wyprodukowana przez Blizzard North i wydana przez Blizzard Entertainament 29 czerwca 2000 roku. Polskim dystrybutorem jest CD Projekt. W 2012 roku gra została uznana przez tygodnik Time za jedną z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek stworzono.
Następnie 27 czerwca 2001 roku wyszedł dodatek Diablo II Lord of Destruction wydany przez firmę Blizzard Entertainment.
W rozszerzeniu został dodany nowy akt gry- bohater trafia do Harrogath, by tam stawić czoła ostatniemu demonowi z Mrocznej Trójcy- Ballowi i jest to gra fabularna gra akcji, której twórcami są David Brevik, Max Schaefe,Erich Schaefer, Stieg Gedlund i Eric Sexton gra obsługiwana przez Platformy Microsoft Windows i Mac Os.
Teraz powiem co wiem o portalu dobreprogramy, który powstał 17 listopada 2002 roku i oficjalne jego otwarcie nastąpiło 7dmego grudnia 2002 roku początkowo portal nosił nazwę dobreprogramy.com i z czasem została ona skrócona do dobreprogramy a serwis udostępniony został z szeregu domen w tym także obecnie dobreprogramy.pl
którego założycielami są Leszek Kędzior, Kamil Cybulski, Robert Lis i Rafał Szramowiat.
W grudniu 2005 roku w teście serwisów z programami Programy za darmo magazynu Komputer Świat portal został oceniony najwyżej spośród polskich serwisów oferujących bazę oprogramowania. Informacje na temat serwisu dobreprogramy pojawiły się także w innych magazynach takich jak m.in PC Fotmat, Komputer Świat Ekspert i Dziennik.
Na aktualność z portalu powoływano się również na antenie TVN24 oraz TVN CNBC Biznes. W lutym 2004 roku serwis doczekał się nowego zielonego szablonu, zrywając z pierwotną pomarańczową kolorystyką, szablon ten utrzymał się do 25 sierpnia 2009 roku i tego dnia miała miejsce kolejna zmiana wyglądu.
Tym razem została utrzymana zielona kolorystyka, jednak sam portal uległ gruntownej przebudowie. Dodano m.in. bazę programów dla systemów GNU/Linux oraz OS X jak i wprowadzono możliwości opcjonalnej rejestracji.
Dopiero 1wszego sierpnia 2013 roku wprowadzono nową, bazującą na modnej stylistyce dużych ikon, dużych zdjęć, płaszczyzn i bieli, serwisu dobreprogramy.pl
Serwisy Gamikaze i TechIT zostały wyłączone, a newsy i treści prezentowane na tych stronach zaczęły pojawiać się na portalu dobreprogramy.pl
Portal dobreprogramy to portal skupiający się na publikowaniu materiałów związanych z nowymi technologiami, sprzętem komputerowym i oprogramowaniem, zarówno darmowym, jak i komercyjnym.
Portal oferuje codziennie aktualności dotyczące oprogramowania i technologii internetowych, bazę oprogramowania oraz artykuły związane z tematyką serwisu.Logo portalu stanowi komiksową twarz, przedstawiającą fragment płyty CD-ROM. Często publikowane są także felietony.
Od połowy 2007 roku portal dobreporgramy publikuje materiały wideo w postaci strumieni oraz plików do pobrania. Materiały te to głównie wywiady z twórcami popularnych aplikacji oraz rejestracje wideo prelekcji dotyczących otwartego oprogramowania. Od 2007 roku serwis, co rok organizuje zloty czytelników.
I zlot czytelników portalu dobreprogramy zorganizowany został w dniach 21-31 września 2007 roku w Szklarskiej Porębie. W zlocie wzięło udział 130 czytelników.
W dniach 5-7 września 2008 roku w Jastrzębiej Górze koło Władysławowa odbył się HotZlot, czyli drugie spotkanie czytelników dobre programy, a także TechIT i Gamikaze- nowych dzieł twórców dobrychprogramów.
W dniach 28-30 sierpnia 2009 odbył się kolejny zlot- HotZlot 2009 w Rynie na Mazurach.
W roku 2010 HotZlot zorganizowany został w Zamku na Skale w pobliżu Lądka Zdroju w dniach 9-11 lipca. HotZlot w 2011 roku odbył się w dniach od 4 do 6 lipca w Dolinie Charlotty na Pomorzu.W roku 2012 zlot czytelników odbył się kolejny raz na Zamku na Skale w dniach 13-15 lipca.
HotZlot 2013 obył się w dniach 26-29 lipca 2013 w Zamku Kliczków, a HotZlot 2014 w dniach 4-7 lipca po raz trzeci w Zamku na Skale.
Od 5 maja 2003 roku portal posiada własne forum dyskusyjne. Od początku istnienia forum bazowało na skrypcie PhpBB. Od lipca 2013 forum działa na skrypcie IP.Board. Jest to Jedno z największych forów dyskusyjnych w Polsce.
Obecnie portal odwiedza 7 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie generując w tym samym czasie około 36 milionów odsłon. Przeszło 80% czytelników to osoby w wieku 15 a 39 rokiem życie, niemal 75% posiada wykształcenie średnie lub wyższe.
Odbiorcami portalu są głównie osoby zainteresowane tematyką komputerową. Tyle z mojej strony i mam nadzieję że spodoba się Państwu mój kreatywny referat w który włożyłem odrobinę swojej wyobraźni i serca jak i pobawiłem się paroma dobrymi graficznymi programami.
Jak i mam nadzieję, że moja wypowiedź na temat co robiłem 16 lat temu jest wystarczająca by wygrać ten znakomity Gamingowy smartfon.
Moim największym marzeniem za kolejne 16 lat jest posiadanie MC-Laren GTR P1, który w wersji produkcyjnej dysponuje mocą 1000 koni mechanicznych, z czego 800 pochodzi z 3,8 litrowego V8 wyposażonego w podwójne doładowanie.
Jak i moim marzeniem za kolejne 16 lat jest stworzenie własnej strategicznej gry komputerowej, w trybie single player, multiplayer, lub gry sieciowej przeglądarkowej z opcją złota premium i aplikacją android.Po prostu jestem zdania jak marzyć i celować to najwyżej jak się da, następnie dążyć do realizacji celu. :slight_smile:
Pozdrawiam Serdecznie.
Damian Rak.
Na forum zamieszczam moje zdjęcie :slight_smile:

1 polubienie


Zostałem yetii…

Cześć,
16 lat temu byłem w LO i siedziałem przed monitorem kineskopowym i czytałem wypociny w większości Krogulca i Cebuli, dodatkowo rozmyślają jak by tu pobrać jakiś film i muzykę z KaZaA albo Bearshare. :slight_smile:
Stronka miała na górze taki samolot z flagą, a na niej był przekreślony pirat.

Jestem więc z Wami już baaaaaardzo długi czas.
Zdjęcia Wam nie wrzucę, bo nie mam takowego w zasobach w tej chwili. :slight_smile:
W ciągu kolejnych 16 lat … tylko Bóg jeden wie co będę robił, ale chciałbym zostać programistą.
Życzę Wam dalszego rozwoju i bycia w wirtualnej rzeczywistości jak najdłużej.
Fajnie by było wygrać ten smartphone jak ukoronowanie bycia tutaj tyle długich i wirtualnych lat. :slight_smile:

Pozdrawiam,
AuToR


Siemka! Ja już z Wami także jestem przez bardzo długi czas i tak jak co poniektórzy pamiętam tego śmiesznego pirata w logo DP :slight_smile: Poniżej zdjęcie mojego centrum dowodzenia z tamtych lat :slight_smile: I ten napęd FDD :smiley: A monitor był tak ciężki, że jeszcze skrzyneczka musiała go podtrzymywać by półka się nie złamała :smiley: Pamiętam jak ekipa DP zorganizowała konkurs aby wybrać jakąś osobę i jej ofiarować kompletny komputer. Z tego co kojarzę to jakiś chory chłopak dostał mega prezent od dobrych programów :slight_smile: Od lat korzystam także z pełnej bazy dobrych programów, bo zawsze znajduję to co potrzebuję :slight_smile: Pamiętam czasy HOT Zlotów i innych mega fajnych wydarzeń na forum i nie tylko :slight_smile: Oby kolejne 16 lat było tak samo udanych jak i teraźniejsze :slight_smile: Pozdrawiam

1 polubienie

16 lat temu miałem 6 lat, czyli jako zwykły sześciolatek siedziałem w domu uczyłem się tabliczki mnożenia, grałem w gry i na podwórku najlepsze dzieciństwo, nikt nie miał telefonu komórkowego, każdy wiedział gdzie kto mieszka, od rana do wieczora siedzenie na podwórku :).
W ciągu najbliższych szesnastu lat chciałbym mieć moją narzeczoną już za żonę, dziecko, dom, wymarzony samochód i prace tą w której jestem :). I huawei honor play :sunglasses:. Nic więcej do szczęścia nie potrzebuje :slight_smile:

hmmm 16 lat temu nie myślałem o smartfonie tylko kupnie nowej Śkodzie Fabi Kombi z 2002 r, gdzie przejechałem dopiero 59000 km.

1 polubienie

Przeszłość szesnastu lat systemów informatycznych to jak odzwierciedlenie ludzkości w erze paleolitycznej. Każdy homo sapiens posiadał jaskinię w której bytował na co dzień, wzniecał ogień i komunikował się między sobą na zasadzie ,dziamodziamdzianianiniania", chodził na polowania lub sam był przysmakiem dzikich zwierząt. Pewnej nocy, gdy spałem na swym kamiennym łożu na niebie pojawił się różnobarwny rozbłysk i wszystko się zmieniło. Obudziłem się w łóżku pod jedwabną pościelą przy boku wyperfumowanej i wymalowanej panny w murowanym ogrzewanym gazem domu z lodówką pełną mięsa z oknami w ścianach z widokiem na podjazd na którym stały dwa czerwone kabriolety (Fiaty 126p) … a po drugiej stronie pokoju na biurku włączony komputer z uruchomioną przeglądarką: https:/www.dobreprogramy.pl
W ciągu kolejnych szesnastu lat chciałbym by spełniło się moje następujące marzenie: dobrze wychować i wykształcić córkę, nigdy nie stracić poczucia humoru, wiary w ludzi i w siebie.
<< Wszystkiego najlepszego ,dobreprogramy"!!!>>