"Trzymanie pisanego postu w pamięci podręcznej" w Firefoxie


(Djzon) #1

"Trzymanie pisanego postu w pamięci podręcznej" w Firefoxie.

Wiem, że są fora, że można przywrócić całość postu nawet jeśli cofnę...

 

 

Pisze sobie post na forum aż tu nagle "cofa/wstecz" wraca na początek i tracę treść postu... Już miałem wiele razy tak i muszę za każdym pisac od nowa.. to bywa flustrujące :wink:

Co jest tego przyczyną? Przypadkowo wciskam jakąś kombinacje klawiszy jak pisze?

Moderatorzy się niech nie zdziwą jak nie zawsze piszę polskie litery z "ogonkami", zwłasza, że może być przyczyną... ale nie koniecznie.. może źle celuje:)


(scripter1) #2

To całkiem możliwe że przypadkiem wciskasz jakiś skrót klawiszowy, tu masz listę skrótów FF: https://support.mozilla.org/pl/kb/skroty-klawiszowe

Może być też że masz jakiś dodatek który powoduje automatyczne odświeżanie strony co jakiś czas.

Albo jeszcze może być taka sytuacja że z jakiegoś powodu długo ci się ładuje strona forum (nie wnikam w przyczyny) i zaczynasz pisać post gdy strona nie jest jeszcze do końca załadowana, może być tak że po załadowaniu strony do końca FF zeruje ci pole tekstowe.

Bez względu na przyczyny można ten problem obejść, mi też czasem się zdarzało że z jakiegoś powodu długo pisany spory post nagle mi się kasował i nie chciało mi się znów go pisać więc przeszukałem bazę dodatków i znalazłem Form History Control który polecam i tobie.


(Kylek) #3

Też tak mam, zwłaszcza jak piszę na tablecie i strasznie mnie to wkurza, ale nadal nie znalazłem sposobu, by odzyskać napisany tekst. Jedyne co robię, to co jakiś czas kopiuję cały tekst (Ctrl+A a potem Ctrl+C), by w razie czego nie pisać wszystkiego od nowa.


(fiesta) #4

Jak już to frustrujące i faktycznie tak się dzieje pod różnymi przeglądarkami (u mnie pod najnowszą Operą). Wnioskuję po tym że  jest to wina skryptu forum i jest za to odpowiedzialna jakaś kombinacja wciśniętych klawiszy.


(Djzon) #5

Trudno mi określić jaka dokładnie kombinacja… zwłaszcza, że czasem pisze szybko.

 

Miałem też kilka razy problem, że przypadkiem może wywowałem jakimś skrótem, że WYLOGOWAŁO mnie z systemu. Jaki skrót odpowiada za

"Wyloguj"?"Przełącz użytkownika"

(Drobok) #6

@up win+L

A co do cofania musiałbyś pierw wyjść z form np tab, a później kliknąć backspace. Samo zapisywanie treści np w ciastku byłoby przydatne :wink:


(Bogdan_G) #7

Trochę jesteśmy w domu, ale trzeba się pilnować.

Często piszę, ale korzystam z automatycznego zapisu. Po iluś godzinach uzupełniam, bo coś innego robię na komputerze. Nawet na drugi dzień wchodzę na temat i te zapisy wieczorne mam następnego ranka. Na dole jest ostatni zapis. Ale widzę, że to jest ograniczone czasowo, bo już w drugiej dobie nie ma ostatniego zapisu. No i ostatni zapis w trakcie pisania jest raz 2 minuty, raz w 4, a w 1 minutę można sporo napisać.

Żeby co 10 sekund zapisywało i żeby to nie przepadało. http://prntscr.com/76wk0u

To tak - wpierw jest szybko, potem co dwie, potem cztery, potem sześć minut itd


(Djzon) #8

Tu nie do końca chodzi o odświeżanie tylko o COFANIE strony do poprzedniej.

 

Z drugiej rzeczy czy można wyłączyć skrót Ctrl + R <== F5 ma identyczną funkcję odświeżania. Bym wtedy wyprobował działanie.


(scripter1) #9

Ten dodatek Form History Control spisuje się bardzo dobrze, długo zapamiętuje i ma spore możliwości konfiguracji kiedy zapisywać kopię, jak długo pamiętać itp.

http://prntscr.com/76wo0x

http://prntscr.com/76won0


(Djzon) #10

Już wiem winowajcą jest CTRL+SHIFT+TAB (klawisze są bardzo blisko siebie, dlatego zdarza się podczas pisania na nie kliknąć…

Dałoby się jest wykluczyć, Disable/OFF :wink: ?


(manieKMP) #11

Sprawdź rozszerzenie Customizable Shortcuts

A, i żeby nie było niespodzianki, wyczytałem że z Fx38 rozszerzenie w wersji 0.6.2 nie działa, potrzeba instalacji wersji 0.6.5 z “poczekalni”:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/customizable-shortcuts/versions/


(Kpc21) #12

A to nie jest czasem samo zablokowanie ekranu?