TSSTcorp L633J - problem z finalizacją nagrywania

Mam nagrywarkę TSSTcorp L633J, zamontowaną w laptopie Della od nowości. System Windows 7 Pro + SP1. Sterowniki D500 STĄD

Od jakiegoś czasu nie nagrywa płyt DVD (z CD jest w porządku). Sprawa wygląda tak - proces przebiega całkiem normalnie, dochodzi do 100%, napisane jest że ‘Nagrywanie zakończone’ ale nie dostaję komunikatu o powodzeniu. Zajęcie bufora spada do zera, czekam jakieś 10 minut. Dostaję komunikat, że zakończono powodzeniem. Sprawdzam płytę, okazuje się że nic na niej nie ma. Po spodzie płyty wnioskuję, że jakieś dane na niej są, ale nie mogą zostać odczytane.

Płyty DVD nagrane u innych osób czyta poprawnie.

Używam Ashampoo Burning Studio 2012. W CDBurnerXP problem też występował, ale przestał mi w ogóle nagrywarkę wykrywać (‘Brak kompatybilnych napędów’).

Nigdy nie wgrywałem sterowników do nagrywarki, bo i po co skoro jest rozpoznawana przez system, to zwyczajny Samsung bez cudów.

Może najpierw warto odinstalować te “sterowniki”?

Spróbuj wypalić jakiś obraz ImgBurn-em albo nawet samym Windowsem.

Cześć

Swoją drogą to co podajesz w pierwszym poście to nie sterowniki a firmware do nagrywarki. Być może podczas jego wgrywania poszło coś nie tak i napęd niepoprawnie nagrywa płyty.

Z tego co pamiętam, to instalacja firmware była właśnie próbą rozwiązania problemu. Powinno być dobrze zainstalowane. Chciałbym to odinstalować, ale nie mam pojęcia jak. Nie widzę tego w “Programy i funkcje” :/. Co więcej, nie mogę zainstalować oficjalnego firmware ze strony Samsunga, bo nie rozpoznaje urządzenia (pewnie przez to istniejące firmware).

Usunięcie sterownika z Menedżera urządzeń i pozwolenie systemowi na wykrycie i zainstalowanie ponownie nie pomaga.

Cześć

Wgranego firmware nie odinstalujesz, co najwyżej możesz spróbować wgrać nowszy (o ile taki jest dostępny).

Wychodzi na to, że to nie problem z firmware. Przeinstalowywałem i to samo. Czy to może być coś ze sprzętem? :confused:

Cześć

Tak. Możesz jeszcze spróbować przeczyścić laser. Jeżeli to nie pomoże, pozostanie wymiana napędu.