Tunatic - znajdzie tytuł piosenki z teledysku i innych źróde

program jest darmowy

Tunatic

Opis programu

Program potrafi odgadnąć tytuł i wykonawcę utworu na podstawie rozpoznania dźwięku transmitowanego na serwer w celu porównania z bazą danych. Baza danych jest stale aktualizowana w oparciu o inny darmowy program Tunalyser dzięki któremu użytkownicy zgłaszają swoje songi. Niestety Tunalyser na razie dostępny tylko na platformę MacOs ale być może niedługo pojawi się i wersja dla Windows.

Obsługa

Pierwsza sprawa to musimy tak zrobić aby program rozpoznawał nam muzyke która leci na komputerze a nie z mikrofonu muszimy przestawić to w opcjach nagrywania dzwięku.w okienie regulacji nagrywania z systemu, klikamy opcje, właściwości, wybieramy stereo mix (taka się to nazywa na mojej karcie muzycznej w niektórych może się o inaczej nazywać więc trzeba pokombinować) i ewentualnie jeszcze coś dodatkowego np mikrofon i klikamy ok ale później muszimy zaznaczyć stereo mix to jest najważniejsze i podgłasniamy tak na 1/4. wyłanczamy i wszystko man chodzi beż żadnych mikrofonów.

Korektory graficzne

Mam kilka niezwykle istotne rady odnośnie obsugi tego programu. Podczas gdy program identyfikuje dźwięk nalepiej wyłączyć korektory graficzne w winampie i od karty dźwiękowej. Korektor graficzny powoduje zniekształcenie ścieżki dźwiekowej.

Głośność strumienia

Musimy tak dobrać głośność puszczanego sygnału żeby nie wychodziły poza zakres tego ekraniku w tym programie, czyli jak na obrzeżach powstają już linie proste to wtedy jest za głośno. Znowu nie może być za cicho bo strumień będzie za słaby. Nie da się tego dokładnie opisać ale puście sobie znaną piosenke głośno i z korektorami graficznymi a w odpowiedniej głośności i bez korektorów graficznych i odrazu zauważycie różnice

Naprawde troche wprawy i znajduje co drugą piosenke jak i nie częciej.

Nie jestem pewien ale chyba trzeba mieć ac3filter (dołączony do rara)

Ja od siebie dodam link do tego programu ale na oficjalnej stronie:

http://www.wildbits.com/files/TunaticSetup.exe

PS. Zawsze pobierzemy najnowszą wersję tego programu.

Przecież działa pod Windows :?

Tylko nie wiem od kiedy ale im serwer nawala i nie można wejśc na stronę ani nie można rzpoznać żadnej piosenki :evil: