Tunderbird - wiadomości usunięte zostają na dysku

Wszystkie wiadomości usunięte w programie tunderbird są usunięte ale tylko w interfejsie programu, tak naprawdę zostają na dysku w folderze C:\Documents and Settings\nazwa_konta\Application Data\Thunderbird\Profiles\hkq2t2ks.default\Mail\nazwa_konta_email.

Otwierając pliki w tym folderze np. Sent czyli wysłane zauważyłem że wiadomości usunięte też tam są razem z pozostawionymi wiadomościami.

Teraz już wiem dlaczego folder z pocztą zajmuje ponad 2GB, czy jest jakiś sposób aby usunąć “usunięte” wiadomości bez ingerencji w te pozostawione?

usuwaj wiadomości ze stronki na której masz konto

W ustawieniach głównych Thunderbirda włącz opcję “porządkuj foldery jeśli zaoszczędzi to więcej niż X KB”, te X to wartość i domyślnie jest ustawiona na 100 KB. Możesz też ręcznie porządkować wybrane foldery aby to zrobić zaznaczasz dany folder w Thunderbirdzie np. kosz i klikasz na menu plik -> porządkuj foldery.

Radzę też w opcjach konta włączyć “pozostawianie kopii wiadomości na serwerze” i zaznaczenie opcji “dopóki wiadomość nie zostanie usunięta”, pozwoli Ci to zachować kopię wiadomości na serwerze na wypadek problemów z Thunderbirdem przy jednoczesnym zachowaniu porządku na koncie pocztowym (wiadomości będą usuwane z serwera zaraz po tym gdy zostaną usunięte w Thunderbirdzie). Ustawia się to osobno dla każdego konta pocztowego.

Pozdrawiam.

pomogło zaznaczenie

“automatycznie porządkuj foldery jeśli zaoszczędzi to więcej niż X KB”

i ręcznie też działa

Dzięki Narv!